Dni Lewina Brzeskiego 2018 – Pierwszy dzień koncertów na Wzgórzu Wodniaków

0

W sobotę (21.07), na błoniach nad Nysą Kłodzką rozpoczęły się tegoroczne Dni Lewina Brzeskiego. Muzyczne wydarzenie to dla miasta tradycja. W tym roku impreza potrwa do niedzieli (22.07). Wczoraj na scenie wystąpili m.in.: Piotr Kwiatkowski, Fisher oraz duet Gabriel Fleszar & Patrycja Kamola.


W tym roku miejska impreza zbiegła się z obchodami 60-lecia Domu Kultury w Lewinie Brze-skim, dlatego mieszkańcy świętują podwójnie. Organizatorzy, oprócz koncertów, w programie przygotowali również atrakcje towarzyszące, w tym dla najmłodszych uczestników m.in.: mini „Disneyland”, bungee, rollercoastery, liczne karuzele, dmuchańce, czy „Lunapark”.

W sobotę o godz. 17:00 koncert zagrał Piotr Kwiatkowski, którego mentorem w „The Voice of Poland” był Andrzej Piaseczny. Tuż po jego występie na scenie pojawił się Fisher. Wokalista wprowadził na Wzgórze Wodniaków muzykę disco polo, a więc nie mogło zabraknąć jego hitów pt. „Masz to co chcesz” i „Bo to miłość”.

Dziś (22.07) od godz.15:00 rozpocznie się drugi dzień miejskiej imprezy. Swoje koncerty zagrają: Masza, Małgorzata Kulińska i Janusz Leśkiewicz, Andrea i Karina, „Czerwone i Czarne”, a gwiazdą wieczoru będzie zespół „Piękni i Młodzi”. Dodajmy, że gośćmi miejskiej imprezy jest węgierska delegacja z Szegvaru. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta w Lewinie Brzeskim oraz Miejsko-Gminny Dom Kultury w Lewinie Brzeskim.

Anna Wendlińska