Spotkanie z Agnieszką „Aishą” Babicz na Zamku już za nami

0

W piątkowy wieczór (31.08) brzeżanie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek o tangu, kulturze i klimacie Argentyny oraz o osobistych przeżyciach „Aishy”. Zorganizowane na Zamku Piastów Śląskich spotkanie było jednym z końcowych występów tournée gwiazdy w tym roku.


– Po dziesięciu latach, kiedy pierwszy raz przyjechałam do Brzegu, zakochałam się w tym mieście i w „Magii Tanga” na Zamku. Dla mnie są to niesamowite emocje, że mogłam tu wrócić ponownie i zaprezentować tango, już nie tylko jako tancerka, ale także w innych wymiarach. Teraz również gram i śpiewam. To są emocje tanga – radość, pasja, ale równocześnie nostalgia, melancholia i żal, bo ja na co dzień mieszkam tysiące kilometrów stąd. Tutaj w Polsce mam rolę ambasadorki kultury argentyńskiej – mówi Agnieszka „Aisha” Babicz.

Podczas piątkowego spotkania z artystką omawiane były techniki taneczne, wpływ codziennych ćwiczeń na ciało i duszę człowieka, czy geograficzne zagadnienia odnoszące się do Argentyny. Wykład miał charakter pytań i odpowiedzi na nurtujące uczestników kwestie. W trakcie prelekcji „Aisha” opowiadała także o doświadczeniach związanych z podróżą po Europie i części Patagonii.

Anna Wendlińska