Premiera „Cogito” za nami!

0

Najnowsze przedstawienie  szkolnej grupy teatralnej pt. „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” na podstawie scenariusza  Izabeli Degórskiej, które można było zobaczyć w miniony piątek, to opowieść o niepracującej Zofii, czyli wyrachowanej żonie, próbującej za wszelką cenę pozbawić życia męża – starszego od niej, zbyt spokojnego, tolerowanego ze względu na finansowe zabezpieczenie, i tak  mało wyrafinowanej, egzystencji kobiety. Kiedy córka Zofii uświadamia jej, że po śmierci męża otrzyma emeryturę, ta przystępuje do działania, będącego początkiem wielu absurdalnych zdarzeń, obnażających ludzką interesowność, małość, obojętność wobec innych. Nie bez powodu akcja rozgrywa się w niewielkiej miejscowości o nazwie Goryczewo.  


Komediowość przedstawienia nie znosi gorzkiej prawdy o współczesnym świecie. Przeciwnie, jeszcze ją wyostrza, gdyż sztuka jest satyrą na instytucję małżeństwa, relacje sąsiedzkie, środowisko lekarzy, świat mediów. Na scenie pojawia się galeria przerysowanych postaci zagranych z dużym  poczuciem humoru i dystansem przez utalentowanych aktorów z „Cogito”. Warto wiedzieć, że są nimi:

Dominika Duda, Katarzyna Florków, Patrycja Gromna, Sandra Iwasieczko, Marta Kośny, Maja Kurczyńska, Nikola Manowska, Natalia Matkowska, Dominika Skibińska,  Jowita Stadniczuk, Jakub Szutkowski, Leon Uszyński, Natalia Żarnowiec i Marek Żebrowski. Ich wielomiesięczna praca została doceniona przez tłumnie przybyłą publiczność gromkimi brawami i entuzjastycznymi komentarzami.

***

Dziękujemy pani Iwonie Karlickiej i panu Mariuszowi Witkowskiemu, aktorom Teatru im. Jaracza
w Łodzi, którzy przeprowadzili warsztaty teatralne z młodymi aktorami, Patrykowi Wojcieszczykowi
i Jakubowi Salijowi za pomoc techniczną oraz oczywiście naszym sponsorom – Nadleśnictwu
Brzeg, panu Piotrowi Skibińskiemu, Społecznej Radzie Szkoły i Samorządowi Szkolnemu II LO.
Mamy nadzieję, że sztukę będzie można wkrótce jeszcze  raz zobaczyć na naszej szkolnej scenie. Zapraszamy!