Wyróżnienie Marszałka Województwa dla Aleksandry Ofmańskiej-Kowalczyk.

0

Instruktorka ds. kulturalno-oświatowych z Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu została wyróżniona przez Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Bułę. Aleksandra Ofmańska-Kowalczyk, w trakcie uroczystej gali z okazji XX edycji Nagród Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury otrzymała podziękowanie za dotychczasową pracę na rzecz kultury i upominek.


Aleksandra Ofmańska-Kowalczyk od blisko dziecięciu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Skarbimierzu realizując zadania związane z szeroko rozumianą amatorską twórczością artystyczną na terenie Gminy Skarbimierz. Jest autorką kilku spektakli, które zaprezentowała razem ze swoimi grupami na wielu scenach lokalnie i w kraju.

Poziom przygotowywanych przez dzieci i młodzież z zespołów artystycznych GBP spektakli taneczno-muzycznych jest niezwykle wysoki, a kilka ostatnich przedstawień w tym m.in. „Kopciuszek”, „W krainie czarów – zupełnie nowa historia”, czy „Aladyn” spotkało się z wielkim uznaniem tysięcy widzów, którzy je zobaczyli. Za każdym razem podczas realizacji spektakli widać wzajemną więź między Panią Olą, a jej podopiecznymi. Najważniejsze jest jednak to, że młodzi artyści realizując swoje pasje są coraz bardziej odważni, nabywają umiejętności pracy w grupie i poświęcają się pracy scenicznej zamiast np. grania w gry komputerowe, czy przesiadywania na blokowiskach.

Pracę Aleksandry Ofmańskiej-Kowalczyk docenił Marszałek Województwa Opolskiego, który w poniedziałek (07.10.2019) wręczył instruktorce wyróżnienie w ramach Nagród dla Animatorów i Twórców Kultury.

Wyróżnienie jest dla Pani Aleksandry Ofmańskiej-Kowalczyk i pozostałych instruktorów Gminnej Biblioteki Publicznej olbrzymią satysfakcją, ale przede wszystkim kolejnym bodźcem do dalszej pracy na niwie kultury. Nowy spektakl już w listopadzie tego roku. – przekazał dyrektor GBP Skarbimierz Andrzej Sowa.