Kino Odra w Oławie zaprasza na seans [repertuar]

0

Kiedy jesień w pełni, a na dworze wietrznie, nieprzyjemnie i szybko robi się ciemno, zapraszamy do Kina Odra w Oławie, gdzie każdy znajdzie dla siebie coś, co wprawi go w dobry humor! W jesienne popołudnia naszym najmłodszym widzom i ich opiekunom polecamy familijne animacje: „O Yeti” (do 24 października) i „Mój przyjaciel Ufik” (od 25 października).


W bieżącym tygodniu kontynuujemy wyświetlanie filmu, który zdobył aż 7 statuetek na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, ale pokażemy go również z audiodeskrypcją – z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących. Dobrą wiadomość mamy też dla ambitnych kinomaniaków – od tego miesiąca wznawiamy nasze cykliczne spotkania: Seans Kinomana. Na film: „Kobieta idzie na wojnę”, który poprzedzi prelekcja Bartosza Solarewicza (animatora kultury filmowej i tłumacza) zapraszamy w czwartek 24 października o godz. 18:00. Z kolei 25 października o godz. 18:00 – po raz ostatni na ekranie Kina Odra – wyświetlimy dokument o najsłynniejszym Stygmatyku, Ojcu Pio. Mamy także coś dla tych, którzy nie boją się bać… „Dom strachów” tylko na dwóch seansach w Kinie Odra. A na koniec, w niedzielę 27 października o godz. 16:00 zapraszamy na prawdziwe magiczne show – Międzynarodowy Festiwal Iluzjonistów – Champions of Illussion. Bilety wciąż dostępne.

O Yeti!
Animacja ze studia Dreamworks, która wprost zaraża uśmiechem jeszcze tylko do 24 października na ekranie kina Odra.
Kiedy nastolatka Yi spotyka młodego Yeti na dachu apartamentowca, w którym mieszka, ona i jej psotni przyjaciele – Jin i Peng – nadają mu imię „Everest” i organizują niezwykłą wyprawę, aby magiczne stworzenie wróciło do swej rodziny, mieszkającej w najwyższym punkcie Ziemi.
Zapraszamy na niezwykłą przygodę z wielkim kudłatym stworkiem, którego każdy – bez względu na rok urodzenia – chciałby mieć za kumpla!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/o-yeti/

Ikar. Legenda Mietka Kosza
Mieczysław Kosz, niewidomy pianista, mistrz improwizacji, dziś pamiętany jest głównie przez miłośników jazzu. Pozostawił po sobie zaledwie jeden album, ale dla fanów jazzu stał się legendą. Wystąpił na uznawanym za najbardziej prestiżowy festiwalu jazzowym w Montreux, grał w paryskich klubach jazzowych i najlepszych salach koncertowych. Był podziwiany przez największych muzyków i publiczność. Niestety, jak większość ludzi wybitnych musiał walczyć z wewnętrznymi demonami i samotnością…
Uwaga! Informujemy, że film będzie wyświetlany z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i niedowidzących wraz z napisami polskimi dla osób niesłyszących. Wersja na słuchawki jest słyszalna tylko przez słuchawki – nie zakłóca odbioru pozostałym osobom na widowni. Wypożyczenie słuchawek jest bezpłatne, warunkiem skorzystania z oferty jest zakup biletu na seans.
Zapraszamy do Kina Odra na wyjątkową opowieść inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami z fenomenalnym Dawidem Ogrodnikiem w roli głównej. Również w cyklu Kino Seniora we wtorek 22 października o godz. 13:00.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/ikar-legenda-mietka-kosza/

Seans Kinomana: Kobieta idzie na wojnę
Pierwszy w tym sezonie Seans Kinomana to przebojowa, obsypana nagrodami opowieść o kobiecie, która wywraca system do góry nogami. Główna bohaterka przygodowego komediodramatu „Kobieta idzie na wojnę” mieszka w małym miasteczku na Islandii i na co dzień jest dyrygentką lokalnego chóru. Nikt nie podejrzewa, że zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii kobieta, po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem jak superbohaterka, wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który zagraża islandzkiemu środowisku. Jak pisał dziennikarz Variety: „Mądry, pozytywny i zabawny film, poruszający palące globalne problemy? Drugiego takiego nie znajdziecie!”.
Nagrody: m.in. LUX Prize dla Najlepszego Europejskiego Filmu, Nagroda SACD za scenariusz w Cannes, nominacja do nagrody dla Najlepszej Europejskiej Aktorki, 10 „islandzkich Oscarów”. Film podbił dziesiątki festiwali na całym świecie i zelektryzował samą Jodie Foster, która wykupiła prawa do amerykańskiego remake’u filmu.
Zapraszamy do Kina Odra w czwartek 24 października o godz. 18:00. Seans poprzedzi prelekcja Bartosza Solarewicza – animatora kultury filmowej i tłumacza. Bilety w cenie 12 zł dostępne w kasie Kina Odra i online na kultura.olawa.pl. A w kawiarence KINOVA na kinomaniaków czeka miła niespodzianka!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/kobieta-idzie-na-wojne/

Mój przyjaciel Ufik
Premierowo w Kinie Odra!
Mały Willy przez przypadek trafia na niezwykłą planetę. Wszystko jest tu nie z tej ziemi, ale jego największym odkryciem jest Ufik – niesforny, uroczy psotnik o ośmiu łapkach i wielkim sercu. Aby odnaleźć drogę do domu, wspólnie wyruszą w fantastyczną podróż, podczas której przeżyją mnóstwo przygód i staną się najlepszymi przyjaciółmi!
Na wspaniałą i familijną przygodę zapraszamy do Kina Odra. Przypominamy o biletach rodzinnych, które przysługują minimum 3-osobowym rodzinom z co najmniej jednym dzieckiem do lat 12 i co najmniej jedną osobą dorosłą. Promocja uprawnia do zakupu biletu dla rodzica/opiekuna w cenie biletu dla dziecka!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/moj-przyjaciel-ufik/

Tajemnica Ojca Pio
Po raz ostatni na ekranie Kina Odra!
Niepublikowane dotychczas nagrania wideo św. Ojca Pio, możliwość usłyszenia jego głosu, poznania nieznanych dotychczas faktów – taki jest film „Tajemnica Ojca Pio”, na który zapraszamy jeszcze tylko raz – w piątek 25 października o godz. 18:00. Bilety w promocyjnej cenie 14 zł do kupienia w kasie i online na kultura.olawa.pl.
„Tajemnica Ojca Pio” to udana próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła.
Film ujawnia, jak niewyobrażalnemu ogromowi prób został poddany skromny zakonnik z Pietrelciny: oszczerstwa i poddawanie w wątpliwość stygmatów, podsłuchy zakładane nawet w konfesjonale, posądzanie o intymne kontakty z kobietami, kary i prześladowania także ze strony osób związanych z Kościołem. Jednocześnie dokument odkrywa Ojca Pio dla wiernych jako osobę pełną radości, poczucia humoru, a nade wszystko wypełnioną miłością do Boga i ludzi.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/tajemnica-ojca-pio/

Dom Strachów
Idealna propozycja dla tych, którzy lubia się bać!
Grupa znajomych wybiera się w Halloween do rozrywkowego domu strachów. Kiedy okazuje się, że pracownicy domu znają ich najskrytsze lęki i najboleśniejsze wspomnienia – i wiedzą, jak je wykorzystać – niewinna zabawa zamienia się w makabryczny koszmar…
Film twórców „Cichego miejsca”, jednego z najlepszych filmów grozy ostatnich lat do zobaczenia dwukrotnie: w sobotę 26 października o godz. 20:00 i 31 października o godz. 20:00. Zapraszamy do Kina Odra!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/dom-strachow/

Champions of Illusion: Międzynarodowy Festiwal Iluzjonistów
Już w tę niedzielę o godz. 16:00 zapraszamy do Oławy na Międzynarodowy Festiwal Iluzjonistów!
Zobaczymy niesamowity spektakl, światowe gwiazdy, wielkie show! Triki i sztuczki znane dotąd tylko z telewizji, będą dosłownie na wyciągnięcie ręki. Na gościnnych występach pojawią się też znani polscy mistrzowie iluzji ze swoimi najlepszymi numerami. Tego nie można przegapić !!!
Bilety w cenie 85 zł do nabycia w kasie OWE Odra przy ul. Młyńskiej 3.
Więcej informacji na: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/champions-of-illusion-miedzynarodowy-festiwal-iluzjonistow/