Weekend w TV (18 – 20 grudnia)

0
Obraz Alexander Antropov z Pixabay

Kolejne propozycje filmowe na weekendowe wieczory. Przygotowaliśmy trochę fantastyki, komedii i sensacji, ale też filmy z gatunku melodramat, thriller i horror. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Dlatego sprawdźcie koniecznie, co ciekawego można znaleźć w telewizji tym razem.

PIĄTEK

TVN 7
20.30 Dom nad jeziorem
Kiedy Kate Forster, lekarka chicagowskiego szpitala, wyprowadza się z domku nad jeziorem, zostawia w skrzynce list z prośbą, by kolejny lokator przesyłał jej korespondencję pod wskazany adres. Pewnego dnia nowy mieszkaniec domu – architekt Alex Wyler – odpisuje. Mężczyzna jest zdziwiony, bo dom wygląda, jakby nikt wcześniej w nim nie mieszkał. Okazuje się, że parę dzieli różnica czasu. On żyje w roku 2004, ona w 2006.

TVN
22.05 Drużyna potępionych
Grupa pięciu komandosów elitarnej jednostki sił specjalnych – Clay, Jensen, Roque, Pooch i Cougar – wyrusza z misją do boliwijskiej dżungli. Na miejscu okazuje się, że padli ofiarą intrygi uknutej przez niejakiego Maxa, w wyniku której o mało nie stracili życia. Uznani za zmarłych za wszelką cenę chcą dowiedzieć się, dlaczego zostali wysłani na śmierć, zemścić się i odzyskać dobre imię. Dołącza do nich piękna agentka Aisha.

TV Puls
0.30 Zbrodniarz
Po zabiciu włamywacza Wade Porter zostaje skazany za morderstwo drugiego stopnia i trafia do więzienia o zaostrzonym rygorze. Ma spędzić w nim najbliższe trzy lata. Umieszczony w celi z mordercą mężczyzna szybko orientuje się, że w tym miejscu nie obowiązują żadne reguły, a władzę sprawuje tu korupcja i przemoc. Porter staje się też celem sadystycznego strażnika i aby przetrwać, nie może okazać nawet cienia słabości.

SOBOTA

TVN
21.05 Rodzinny dom wariatów
Everett Stone zabiera swoją narzeczoną – Meredith – do domu rodzinnego, by mogli spędzić tam Boże Narodzenie. Dziewczyna nie zyskuje jednak sympatii rodziny chłopaka, która uznaje ją za bezwzględną karierowiczkę i postanawia dać jej nauczkę. Meredith wzywa na pomoc swoją młodszą siostrę, Julie, która ma naturalny talent do zjednywania sobie ludzi. Julie staje się ulubienicą nie tylko rodziny Everetta, ale i samego chłopaka.


Polsat
22.50 W stronę słońca
Byłemu agentowi CIA, Travisowi Hunterowi, zostaje przydzielone nowe zadanie – ma odnaleźć mordercę gubernatora Tokio. W toku śledztwa okazuje się, że to dopiero początek serii przemocy i korupcji. Hunter odkrywa, że zamieszany w tę zbrodnię jest przywódca Yakuzy, który wspólnie z chińską mafią próbuje stworzyć ogromną sieć dystrybucji narkotyków. Hunter musi udaremnić ich starania, a przy okazji postarać się przeżyć.


TV Puls 2
23.00 Kiedy dzwoni nieznajomy
Nastoletnia Jill Johnson dorabia sobie jako niania dwójki pociech zamożnego małżeństwa. Kiedy dzieci zasypiają, w domu rozlega się dźwięk dzwoniącego telefonu. Tajemniczy nieznajomy wydzwania raz za razem z pytaniem, jak się mają dzieci. W końcu radzi dziewczynie, by sprawdziła, co się z nimi dzieje. Jill, do tej pory tylko zaniepokojona, wpada w panikę, gdy odkrywa, że mężczyzna znajduje się w tym samym domu.

NIEDZIELA

TVN
20.45 10 000 lat przed naszą erą
Pochodzący z górskiego plemienia myśliwy D’Leh jest zakochany w pięknej Evolet. Kiedy ukochana chłopaka zostaje uprowadzona przez tajemniczych wojowników, D’Leh wraz z małym oddziałem myśliwych rusza jej z pomocą. Wkraczając w nieznane krainy odkrywają istnienie innych cywilizacji, a do grupy dołączają kolejne plemiona. Do ostatecznej walki o Evolet i całą ludzkość stanie nie mały oddział, a cała armia dowodzona przez D’Leh.


TVP 2
22.05 Rok przemocy
Jest rok 1981. W Nowym Jorku przestępczość rośnie w zastraszającym tempie, a policja nie radzi sobie z opanowującym miasto chaosem. W tych trudnych warunkach ambitny imigrant Abel Morales stara się prowadzić swoją firmę, która zajmuje się sprzedażą oleju opałowego. Niestety, jego cysterny są regularnie okradane, a księgi rachunkowe przyciągają uwagę prokuratury. By ratować swój biznes, Abel i jego żona Anna wypowiadają wojnę przestępcom.

TVP 1
23.45 Zaginiona dziewczyna
Ekranizacja bestsellerowej powieści Gillian Flynn. Na dzień przed rocznicą ślubu znika żona nowojorskiego pisarza Nicka Dunne’a – Amy. Po kobiecie zostały tylko ślady krwi w domu, a głównym podejrzanym zostaje Nick. Wspierany przez siostrę mężczyzna chce dowieść swojej niewinności i dowiedzieć się, co stało się z jego żoną. Wynajmuje też prawnika, który nazywany jest „patronem zabójców żon”.