Świąteczny czas w „Czwórce”. Mali artyści wystawili jasełka

0
fot. PP nr 4

Święta Bożego Narodzenia to niewątpliwie niezwykły czas w roku. Zarówno dzieci, jak i dorośli, z niecierpliwością oczekują na ich nadejście. Tę magiczną atmosferę dało się już poczuć w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Brzegu.


„Cicha noc” – pod takim właśnie tytułem 17go grudnia odbyły się Jasełka przygotowane przez utalentowane dzieci z grupy Motylków oraz ich cudowne Panie. Przy blasku świec i lampionów mali artyści rozpoczęli swój występ. Na scenie obok najważniejszych – Maryi i Józefa, nie zabrakło również pasterzy, aniołów, Trzech Króli, Krakowiaków, a także dzieci z różnych stron Świata. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem odegrały swoje role. Całość przeplatana była kolędami i pastorałkami. Można było również podziwiać taniec z szarfami, krakowiaka oraz piękną melodię kolędy „Mizerna cicha” wykonanej na flażoletach. Zaskoczeniem była też piosenka zaśpiewana przez dzieci w języku angielskim. Mali artyści prezentowali się na scenie zachwycająco. Kolorowe stroje, elementy dekoracji, a przede wszystkim uśmiechy dzieci sprawiły, że nastrój Świąt udzielił się wszystkim.

Po pięknym przedstawieniu Pani Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 4, Albina Łącka, złożyła życzenia świąteczne oraz podziękowała małym artystom i ich Paniom za wspaniałe widowisko. Do życzeń dołączył się Ksiądz Paweł, podkreślając ważną rolę Świąt Bożego Narodzenia w chrześcijaństwie. Na zakończenie każde dziecko otrzymało piękną, spersonalizowaną, ręcznie malowaną bombkę ze swoim imieniem.

Niestety, z powodu obecnej sytuacji związanej z Covid-19, rodzice dzieci nie mogli uczestniczyć w przedstawieniu. Jednak dzięki uprzejmości Pani Dyrektor oraz całej społeczności przedszkola, występ został uwieczniony na nagraniu i będzie udostępniony rodzicom. W związku z tym, pragniemy podziękować i przekazać wyrazy wdzięczności Pani Dyrektor, Albinie Łąckiej oraz paniom Grażynie Dziedzic, Dorocie Chojnackiej i Ryszardzie Tesarowicz, że choć w ten sposób możemy uczestniczyć w tak ważnych wydarzeniach w życiu naszych dzieci.

Wdzięczni Rodzice z grupy Motylków