W Lubszy dużo atrakcji podczas wakacji

0

Impreza podsumowująca wakacyjne zajęcia dla dzieci odbyła się 26 sierpnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubszy. Najpierw miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego organizowanego przy finansowym wsparciu Zakładu Gospodarowania Odpadami sp. z o.o. w Gać.

Podczas wakacji w świetlicach wiejskich najmłodsi robili pojemniki na odpady w kształcie zwierząt oraz domki dla owadów. Prace były różnorodne i bardzo piękne, więc wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody, które wręczał Bogusław Gąsiorowski, wójt Gminy Lubsza. Ponadto podczas imprezy najmłodsi mogli wziąć udział w zajęciach RetroSfery, czyli pograć w gry na komputerach sprzed wielu lat, wystartować w turnieju gier planszowych, czy dostać balon np. w kształcie zwierzątka albo kwiatka. Była też darmowa wata cukrowa i popcorn. Zajęcia z ekorobotyki gościnnie prowadzili przedstawiciele Urzędu Gminy w Popielowie, a mobilne koło edukacyjne upowszechniające wiedzę z zakresu ochrony środowiska – Stobrawskiego Parku Krajobrazowego.

Przez dwa miesiące wakacji w świetlicach wiejskich na terenie Gminy Lubsza dzieci brały udział w różnorodnych zajęciach. Były to m.in.: warsztaty plastyczne, kulinarne, gier planszowych, rozgrywki sportowe i rekreacyjne zwieńczone Turniejem o Puchar Gminy Lubsza, nocki w bibliotece, zumba, RetroSfera, Legorobotyka, rajd rowerowy, rejsy po Odrze, wyjazd do kina na film „Lassie, wróć!”, a także spotkania z policjantkami oraz ratownikiem medycznym. Organizatorem wakacyjnych zajęć był Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy.