Zaproszenie na spotkanie autorskie z Michałem Cetnarowskim

0
fot. zamek.brzeg.pl
Reklama

Już w najbliższy piątek (22. kwietnia), na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbędzie się spotkanie autorskie z Michałem Cetnarowskim. Do dialogu z autorem książki pt. „Gnoza” zapraszają Klub Książki Herbacianej oraz Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.


Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18:00, a poprowadzą je Ewa Wróbel i Adam Boberski.

Przypomnijmy, że „Gnoza” została wydana we wrześniu 2021 r.  To opowieść z gatunku fantasy i science fiction o starciu Ciała z Rozumem, Materii z Duchem, Natury z Kulturą.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Michał Cetnarowski – informacje biobibliograficzne

Prozaik, historyk, dziennikarz popularnonaukowy, eseista, krytyk literacki, teoretyk literatury popularnej.

Publicysta „Nowej Fantastyki”, w której jest redaktorem działu prozy polskiej, „Czasu Fantastyki”, portalu „LubimyCzytać.pl”; publikował również w „Znaku”, „Wiedzy i Życiu”, „Focusie: Historia”, „Odkrywcy”, „Archeologii Żywej”, „Gazecie Rycerskiej” i piśmie literackim „Red.”. Felietonista „Magazynu Fantastycznego” w latach 2005–2008.

W latach 2010–2012 szef działu z literaturą polską w rodzimej edycji magazynu „Fantasy & Science Fiction”.

Redaktor-selekcjoner antologii Nowe idzie, która próbowała odpowiedzieć na pytanie, jak wygląda młoda polska fantastyka (2009).

Redaktor-selekcjoner antologii opowiadań inspirowanych twórczością Stanisława Lema, będącej hołdem złożonym wielkiemu pisarzowi i filozofowi, pt. Głos Lema (2011).

Redaktor-selekcjoner antologii Science fiction (2011), w której publikowali najlepsi pisarze fantastycznonaukowi młodego pokolenia.

Recenzent wewnętrzny i redaktor wydawnictw: Wydawnictwo Literackie, Nasza Księgarnia, Otwarte, Powergraph, Fabryka Słów, Amber, Egmont, gdzie przeredagował ponad 40 książek, z których wiele zostało nagrodzonych lub nominowanych do najważniejszych nagród literackich w kraju (m.in. Szczęśliwa ziemia Ł. Orbitowski – nominacja do NIKE 2014; Cienioryt K. Piskorski – nagroda im. J. Zajdla 2014; Holocaust F C. Zbierzchowski – nagroda im. J. Żuławskiego 2014).

Tłumacz komiksów, m.in. Sygnał do szumu, Hard Boiled, Przedwieczni, kolejnych tomów z serii Superman.

Autor kilkudziesięciu opowiadań, drukowanych od 2002 r. w czasopismach literackich i antologiach.

Jego debiutem książkowym jest zbiór opowiadań Labirynty (2009).

Jego drugą książką jest powieść I dusza moja (2013). To osadzony w realiach obyczajowych współczesnej polskiej prowincji, wielowymiarowo epicki, mroczny thriller o zbrodni i o bohaterstwie tak zwanych zwykłych ludzi.

Wraz z Łukaszem Orbitowskim napisał słuchowisko Wywiad z Borutą (2016) dla „Legend Polskich. Allegro”, które otrzymało Nagrodę im. Janusza Zajdla.

W 2017 r. ukazał się zbiór non fiction Podwójna tożsamość bogów. Eseje o kinie, komiksie i literaturze.

2017 r. przyniósł również kolejny tom opowiadań pt. Bestia najgorsza i inne sny o wolności i miłości.

Reklama