Muzyczna Jesień 2014 – Międzynarodowe konfrontacje muzyczne w Grodkowie

0

Grodkowska Muzyczna Jesień to impreza z długoletnią tradycją. Pierwszy przegląd miał miejsce w roku 1970, wówczas odbyło się ok. 20 jego edycji. Na grodkowskiej scenie debiutowały takie zespoły jak TSA czy Lady Pank. Kilkanaście lat temu impreza na nowo powróciła do muzycznego kalendarza i cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno zespołów polskich, jak również zagranicznych.


Festiwal ma charakter koncertów konkursowych podczas których swoje umiejętności prezentuje w tym roku 21 zespołów z Polski i zagranicy. Koncerty te odbywają się przez dwa dni trwania imprezy, cała impreza trwa od 21-23.11.2014r. W piątek 21.11.2014r. start o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie wystąpi 12 zespołów spośród których 5 trafi do koncertów sobotnich.

W sobotę 22.11.2014r. start o godz 16.00 w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie, w tym dniu wystąpi kolejnych 9 zespołów plus 5 z piątku. W niedzielę 23.11.2014 o godz 16.00 w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie odbywa się odczytanie wyników, wręczenie nagród oraz koncert laureatów. Ten koncert uatrakcyjni również występ gościa Muzycznej Jesieni 2014 – zespołu OCN. Pula nagród w tym roku to 10.000zł.

Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne – Muzyczna Jesień  jest to festiwal promujący kulturę „żywego grania”. Imprezą tą chcemy dać szansę zaistnienia młodym wykonawcom grającym muzykę coraz rzadziej pojawiającą się w mediach. W konfrontacjach biorą udział zespoły rockowe, bluesowe, jazzowe, reggae itp. Debiuty na grodkowskiej scenie niejednokrotnie stają się dla występujących przedsionkiem do przyszłej kariery.  Coroczna organizacja „Muzycznej Jesieni” sprawia, że impreza ta  ma swoje stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń kulturalnych województwa opolskiego i jest jego rozpoznawalnym symbolem. Mamy nadzieję, że ten festiwal w dalszym ciągu będzie kształtował wyobraźnie muzyczną mlodych ludzi i pozwoli na promowanie kultury żywego grania.

W Jury Muzycznej Jesieni 2014r. zasiądą: Dawid Dzienisieńko – muzyk, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów zespołu CONTRA oraz zespołu SZYMON WYDRA CARPE DIEM, realizator dźwięku zespołów MIXTURA , OCN,  THE SIXPOUNDER oraz wielu innych zespołów związanych z Agencją Artystyczną DJAK z Wrocławia.

Łukasz Wieczorek – muzyk, kompozytor autor tekstów zespołu Contra oraz zespołu Mixtura. wokalista i gitarzysta zespołu Jamal. Zespół 18 października odebrał złotą płytę za album Miłość.

Kamil Raciborski – wokalista zespołu Eastwestrockers oraz zespołu Mixtura, znany z gościnnych udziałów na płytach: Maleo Reggae Rockers, Sidneya Polacka, Grubsona, Molesty i Jamala. Obecnie trwaja prace nad solowym projektem zatytuawanym GRIZZLY DRYSKULL

Maciek Wasio – kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, i wokalista zespołu OCN. Zespół koncertuje w Polsce i zagranicą,  promując album WATERFALL gościł na wszystkich najwazniejszch festiwalach w Polsce m.inn saportowal BEYONCE nastadionie Narodowym w ramach Orange Festiwal. Zespół zmienił skład i pracuje nad nową płytą.

Stanisław Wieczorek – muzyk, dyrektor Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie

Panorama Powiatu oraz portal brzeg24.pl, Muzyczną Jesień 2014 objęli patronatem medialnym

muzyczna jesień (Kopiowanie)