Święto Książki i Biblioteki w Gminie Skarbimierz

0

W dniach 21-23.listopada odbędzie się I Święto Książki i Biblioteki w Gminie Skarbimierz. Impreza ma na celu przypomnienie mieszkańcom gminy o znaczącej roli książki w naszym życiu, ale nie będzie to wyłącznie spotkanie z książką.


 

W sobotni wieczór 22.11.w holu gminnego gimnazjum w Skarbimierzu-Osiedle odbędzie się recital piosenki literackiej w wykonaniu zespołu wokalnego Loża. Poprzedzi go krótki wykład pn. „Warto czytać”. Podczas wieczoru towarzyszyć nam będzie wystawa prac wykonana przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Brzeskim Stowarzyszeniu Chorych na Stwardnienie Rozsiane. Podobna impreza odbędzie się w niedzielę 23.11. w Domu Ludowym w Lipkach.

Od piątku w ramach promocji książki drukowanej w gimnazjum w Skarbimierzu pojawi się regał, na który każdy będzie mógł oddać swoją przeczytaną już książkę a w zamian pożyczyć inną. W tym dniu także odbędzie się konkurs wiedzy o literaturze w Domu Ludowym w Lipkach zorganizowany przez rady sołeckie, szkoły i biblioteki filialne w Łukowicach Brzeskich i Lipkach. Uczniowie klas V i VI będą spotkają się, by sprawdzić swoje umiejętności i wiedze literacką.

Zarówno zwolenników jak i przeciwników czytania zapraszają na imprezę: Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu, Gminny Zespół Szkół w Skarbimierzu, Rady Sołeckie Lipek i Łukowic Brzeskich, Rada Osiedla Skarbimierz, Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Brzegu, twójbrzeg.pl, Gazeta Brzeska, Panorama Powiatu Brzeskiego, Radio Park, Radio Doxa.

mz

KSIĄŻKA