Królowa Śniegu w Przedszkolu Publicznym nr 1.

0

Najstarsza grupa „Kubusie” przygotowała przedstawienie pt. „Królowa Śniegu czyli marzenia się spełniają”. Spektakl na motywach baśni H. Ch. Andersena wprowadza zarówno nas jak i nasze dzieci w zaczarowany świat baśni. Przekaz słowny w dużej mierze został zastąpiony ruchem i tańcem, skupiliśmy się na jakże wymownym przekazie emocjonalnym, który odzwierciedlała muzyka.


Wykorzystaliśmy utwory muzyki poważnej m. in. Mozarta, Czajkowskiego, Prokofieva, a także utwory z tak lubianej przez dzieci bajki Kraina Lodu oraz wiele utworów muzyki filmowej. Całości dopełniły piękne stroje przygotowane przez p. Joannę Dylewicz oraz zjawiskowa dekoracja wykonana przez panie pracujące w grupie Martę Bruś i Annę Kobiałkę. Nad scenariuszem czuwały Izabela Szarek i Anna Kobiałka.
Mali aktorzy doskonale zagrali i wytańczyli swoje role, dzięki czemu publiczność świetnie odczytywała emocje targające bohaterami. Ku zadowoleniu dzieci również panie pracujące w grupie zagrały w przedstawieniu, co jeszcze mocniej zintegrowało całą grupę. Radość i podekscytowanie towarzyszyły dzieciom podczas wielu prób. Z cierpliwością i zaangażowaniem ćwiczyły wiele dni by dojść do perfekcji.
Królowa śniegu to historia uniwersalna, ma wielką wartość dla każdego pokolenia, kształtuje wrażliwość, uczy jak wielka jest moc przyjaźni i oddania. Udowadnia, że jeśli kochamy jesteśmy w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu i spełnić swoje najskrytsze marzenia. Spektakl pozwolił na chwilę wszystkim przenieść się do krainy baśni i magii jednocześnie przekazując wartości moralne.
tekst Izabela Szarek
zdjęcia Aleksandra Weber