GBP Skarbimierz zaprasza na spektakl „Królestwo”

1

Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu kojarzyć się może tradycyjnie z czytelnią i wypożyczalnią książek. Choć oddziały biblioteczne GBP faktycznie posiada, to oprócz tego jest także prężnie działającym centrum kultury w Gminie Skarbimierz. Już niedługo na scenie w hali sportowej byłej szkoły rolniczej w Żłobiźnie, obejrzeć będzie można najnowszy spektakl wyprodukowany przez tę instytucję. 


W zeszłym roku absolutnym hitem scenicznym okazał się spektakl, pt. „Kopciuszek”, który pod szyldem GBP wyreżyserowała Aleksandra Ofmańska-Kowalczyk. Przyszła pora na kolejne widowisko, które tym razem jest dziełem instruktorki Aleksandry Stempniak, która wyreżyserowała spektakl.

„Królestwo”, bo pod takim tytułem wystawiony zostanie spektakl, to historia pewnej krainy, której losy pewnego dnia ulegają całkowitej zmianie. Niegdyś – za bajkowymi górami i lasami – w tytułowym, pięknym królestwie ludzie żyli spokojnie i szczęśliwie. Nie znali głodu, ani cierpienia. Dodatkowo wszyscy żyli ze sobą w zgodzie. Pewnego dnia wszystko się zmieniło… Co wydarzyło się w „Królestwie”? Jak potoczą się losy jego mieszkańców? Na razie ani reżyserka, ani przedstawiciele GBP nie chcą zdradzić dalszej części fabuły. Widzom przyjdzie poczekać do dnia premiery, a ta odbędzie się już 25. i 26. lutego 2017 o godzinie 17:00 w hali widowiskowej w Żłobiźnie (ul. Jaśminowa 1, była hala sportowa szkoły rolniczej).

 

Spektakl, pod okiem pani reżyser, przygotowuje Grupa Teatralna „Maski”, która wystąpi w składzie: Maja Obodzińska, Martyna Piotrowska, Julia Wysocka, Oliwia Kadłubowska, Julia Kliza, Wiktoria Lubaszczuk, Sandra Milewska, Oliwia Witkowska, Karol Jadczyk, Mikołaj Mączka oraz Alicja Mączka. Gościnnie wystąpią także: Brajan Prychitko, Zuzanna Seretna oraz Kaja Kowalczyk. Choreografię do spektaklu opracowała Justyna Mencel, a scenografię Krzysztof Kowalczyk. Pomoc artystyczna – Aleksandra Ofmańska-Kowalczyk.

Wstęp na spektakle premierowe jest wolny. W imieniu GBP Skarbimierz serdecznie zapraszamy!