„Talenty na start” – przedszkolaki z Brzegu rywalizowały w X edycji konkursu piosenki

0

W Publicznym Przedszkolu nr 8 w Brzegu odbyła się X edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Piosenki. „Talenty na start” – bo pod taką nazwą zrealizowano wydarzenie – zrealizowano w duchu patriotycznym. W ten sposób nawiązano do 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.


Konkurs odbył się w czwartek 29. listopada. Piosenki patriotyczne prezentowały dzieci ze wszystkich przedszkoli w Brzegu. Repertuar młodych artystów był niezwykle szeroki – od propozycji wzruszających, po wesołe – wszystkie jednak w duchu świętowania ważnej rocznicy dla naszego kraju.

Występy oceniało jury w składzie: prezes Związków Zawodowych Solidarność Pani Alicja Chęcińska, wiceprezes Związków Zawodowych Nauczycieli Pani Nadzieja Nawrocka, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 2 Pani Elżbieta Prorok-Zdyb oraz dyrektor Przedszkola Publicznego nr 8 Pani Krystyna Krukowska.

W przerwie konkursu, widzowie i goście mogli obejrzeć dwie choreografie zaprezentowane przez dzieci z Publicznego Przedszkola nr 8. Były to Polonez i Krakowiak, które również wpisały się w motyw przewodni tegorocznej edycji „Talentów na start”. Dodatkowo, w czasie obrad jury, dzieci udały się na słodki poczęstunek.

Po zakończeniu obrad Jury wszystko stało się jasne. Z rąk dyrektor PP nr 8 – Krystyny Krukowskiej wszyscy uczestnicy odebrali zasłużone nagrody oraz pamiątkowe statuetki. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!