Integracyjnie w ZSB w Brzegu

0
fot. Szkoła
Reklama

Wrzesień, to pierwszy miesiąc nauki uczniów klas pierwszych w nowej szkole. Nowi koledzy, nowa klasa, nauczyciele oraz nowe wymagania. Dla uczniów klas pierwszych także nowe plany, marzenia, ale też obawy i niepewność. Szkoła średnia to nowy etap w ich życiu, dlatego też, aby łatwiej było się zaaklimatyzować co roku organizujemy „Wsparcie na starcie”.


„Wsparcie na starcie” to zabawa integracyjna, która polega na „tworzeniu całości z części”, scalaniu grupy rówieśniczej, uczeniu się współpracy. 22 listopada Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował integrację klas pierwszych. Była to świetna okazja dla pierwszaków, którzy wraz z wychowawcami zjawili się o godz.9.00 w Parku „Wolności”  w Brzegu, do poznania się – mówi Agata Scąber opiekunka SU.
 
Quiz o szkole, pierwsza pomoc, zabawy na skakance, kalambury, tory przeszkód – to przykłady zabaw, dzięki którym możliwe było zawieranie i pogłębianie znajomości, dodaje Agnieszka Pietraszek, również opiekunka Samorządu Uczniowskiego.
 
To już tradycja, że na początku roku szkolnego uczniowie klas pierwszych wraz  z wychowawcami wychodzą w teren na zajęcia integracyjne. Nie tylko poznają się nawzajem, ale także wraz z wychowawcami walczą o zdobycie punktów w poszczególnych konkurencjach mówiła Renata Jabłońska-Denes, dyrektor szkoły. Zanim całkowicie pochłonie ich nauka, ważne by dobrze poznali się, polubili i nawiązali wspaniałe relacje między sobą i z nauczycielami., dodała dyrektor szkoły.
 
Można powiedzieć, że integracja była udana, a czas na świeżym wcale nie jesiennym powietrzu w pełni wykorzystany. Pierwsze miejsce w konkurencjach zajęła klasa I TL z wychowawczynią Justyną Peker, drugie I TBS z wychowawczynią Elżbietą Francuz,  III miejsce I BA z wychowawczynią Beatą Ciszkiewicz- Fedorczuk. Czwarte miejsce zajęła klasa I BB z wychowawczynią Krystyną Sternal oraz I BC z wychowawczynią Beatą Pastuszką.
 
Zabawę integracyjną zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami Agatą Scąber i Agnieszką Pietraszek oraz Romanem Ziębą.
Witamy w szkole drodzy uczniowie klas pierwszych!!!!

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

 
Monika Wojciechowska

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA