Dobry zawód, lepsza przyszłość tylko z ZSB w Brzegu

0
fot. ZSB w Brzegu
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Nauka poprzez pracę jest najlepszą formą kształcenia zawodowego! Na rynku pracy liczy się przede wszystkim praktyka. Jej zdobycie umożliwia nauka w branżowej szkole I i II stopnia.


Zespół Szkół Budowlanych im. Ks. Jerzego II Piasta w Brzegu to szkoła nowoczesna i mocno związana z tradycją.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Naszą chlubą jest fakt, że obserwujemy wielopokoleniową tradycję dokonywania wyboru naszej szkoły przez uczniów, których dziadkowie, rodzice, rodzeństwo od zawsze swoją przyszłość łączyli z naszą szkołą.  Świadczy to o tym, że nadal jesteśmy cenioną i najczęściej wybieraną szkołą w Brzegu.

Wychodząc naprzeciw przyszłym uczniom, w tym roku szkolnym,  wystarczy zgłosić się do nas, a my wskażemy wybierającym szkołę branżową kandydatom miejsce pracy. Mamy miejsca zajęć praktycznych u  pracodawców z powiatu brzeskiego.

Nie jest tak źle, jak niektórzy piszą. Nasze wieloletnie doświadczenie współpracy z pracodawcami, dało nam jako szkole wyłączność na rynku pracy.   

Praktyki zawodowe znajdą się dla magazyniera logistyka, murarza, sprzedawcy, fryzjerów, cukierników, kucharzy. I wielu innych. Dla wszystkich wystarczy miejsca.  

Wybór szkoły branżowej w ZSB w Brzegu – to najlepsza decyzja!! Jak wynika z długoletniej obserwacji – szkoła branżowa I stopnia to w większości doskonały wybór.

A potwierdzeniem niech będzie fakt, że każdy absolwent szkoły branżowej po 3 latach nauki, z doświadczeniem na rynku pracy, czyli w rzeczywistych warunkach – w zakładach, sklepach, magazynach czy w warsztatach samochodowych – pracę na rynku pracy – otrzymuje od zaraz! 

Dla 15 -latka wybór szkoły branżowej – to nie tylko praca i kształcenie zawodowe, ale także i pierwsze własne zarobione pieniądze – mówi Renata Jabłońska – Denes, dyrektor szkoły. Dlatego też ósmoklasisto, zarabiaj własne pieniądze już od września, wybierając najstarszą szkołę w mieście.

Warto dodać, że w szkole branżowej I stopnia  nacisk kładziony jest na kształcenie zawodowe – uczniowie mają więcej zajęć praktycznych. W każdym roku edukacji dwa razy w tygodniu uczniowie kształcą się w zawodzie u pracodawcy, w realnym świecie pracy, z nauczycielami -fachowcami w wybranym zawodzie. Uczniowie kończąc szkołę są bardzo dobrze przygotowani zawodowo.

Współpraca z pracodawcami ułatwia absolwentom zdobycie pracy po ukończeniu szkoły, a pracodawcom stwarza możliwość zatrudniania kompletnie i bardzo dobrze przygotowanego do pracy w swoim zawodzie pracownika. Dlatego tak ważne jest, by w realizacji kształcenia zawodowego praktycznego była możliwość organizacji zajęć praktycznych u pracodawcy. Kreowanie szkolnictwa branżowego na szkolnictwo pozytywnego wyboru w oparciu o doświadczenie pracodawców to niewątpliwie jeden z ważniejszych aspektów naszej oferty edukacyjnej.

Współpracę szkoły z pracodawcami reguluje  Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu (Dz. U. z 2010 nr 244, poz. 1626). I jest to zgodne z polityką państwa.

W niektórych zawodach uczniowie kształcą się poza szkołą tzw. na kursach, gdzie młodociani się dokształcają. Kursy to nie tylko uzupełnienie wiedzy, umiejętności, ale również nauka samodzielności, poznawanie nowych kolegów i koleżanek, jak również nabywanie lub pogłębianie kompetencji społecznych. Z wieloletnich obserwacji uczniów, można śmiało powiedzieć, że uczniowie lubią i cieszą się z tych wyjazdów.

W tym roku szkolnym podpisaliśmy kolejne porozumienia o współpracy z pracodawcami, kolejne szykujemy. W naszej bogatej ofercie są sprawdzone kierunki, które nadal cieszą się zainteresowaniem uczniów i pracodawców, a propozycje nowych także znajdziecie u nas, które  zamierzamy rozwijać.

Często jest właśnie tak, że to my jesteśmy pionierami w wielu kwestiach, wydarzeniach, programach i cieszymy się, że inni czerpią od nas. Bo ważną sprawą jest inspirowanie innych. Zapraszamy do ZSB w Brzegu, z nami naprawdę warto być!

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA