Startuj z ZSB w Brzegu, bo warto!

0
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Imieniny Jerzego od wielu lat w naszej szkole kojarzą się z dorocznym wielkim świętem młodzieży, zwanym Georgianum. Tak właśnie od wielu lat obchodziliśmy święto patrona i drzwi otwarte. Można powiedzieć, że prawie nam się udało. Pomimo że nie mogliśmy spotkać się stacjonarnie z ósmoklasistami w murach naszej szkoły i nie było rozmów w salach, czy spacerów po szkolnych korytarzach – to wirtualne spotkanie było także ciekawe i inspirujące.Pomimo długich godzin przed monitorem młodzież zainteresowana ofertą naszej szkoły chętnie uczestniczyła w Drzwiach Otwartych Zespołu Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu. Nasza oferta na rok 2021/ 2022 to technikum na kierunkach, jakże zawsze chętnie wybieranych – technik pojazdów samochodowych z możliwością zdobycia prawa jazdy, technik budownictwa, zawsze cieszący się popularnością wśród zawodów poszukiwanych na rynku pracy oraz technik renowacji z elementami architektury dla młodzieży z duszą artysty. Ale nasz zespół to także szkoła branżowa, którą od lat cieszy się dużym zainteresowaniem.
Spotkanie na platformie Teams i w mediach społecznościowych rozpoczęła Renata Jabłońska- Denes, dyrektor szkoły, która przedstawiła ofertę edukacyjną. Niewątpliwie od lat jesteśmy najczęściej wybieraną szkołą w zawodach, które gwarantują pracę – mówiła dyrektor.

Technikum to kształcenie w konkretnym zawodzie, po którym absolwenci bardzo szybko znajdują pracę. Dlaczego? Bo nasi uczniowie zdobywają doświadczenie podczas praktyk zawodowych u pracodawców w regionie i za granicą.

Kształcenie w szkole branżowej w naszej szkole to od początku nauki kontakt z pracodawcami, a co się liczy na rynku pracy? – doświadczenie, które można nabyć właśnie u nas. A to jest gwarancją zdobycia pracy na rynku nie tylko lokalnym. Nie dość, że w ciągu 3 lat zdobywasz wykształcenie w konkretnym zawodzie, to od samego początku zarabiasz własne pieniądze. A co jest ważne w wieku 15 lat – no właśnie, to że masz własne pieniądze. Masz na swoje wydatki i na dzisiaj otrzymujesz ok. 300 zł. Suma ta co roku jest zwiększana i zależy od najniższej krajowej. A więc jest szansa, że podejmując naukę w ZSB w Brzegu możesz zarabiać własne pieniądze i jednocześnie uczyć się zawodu, zdobywać doświadczenie.

O tym jak się dostać i jakie są kryteria, zasady przyjęć do szkoły podczas spotkania mówiły – Agnieszka Pietraszek i Magdalena Kaczmarska, wychowawczynie klas branżowych. Niesamowite nauczycielki, pełne życzliwości i optymizmu, skupiły się na informacjach, które zwłaszcza dla wybierających szkołę branżową są ważne – mamy dla Ciebie ósmoklasisto miejsce pracy. Wystarczy zadzwonić, a my wskażemy Ci pracodawcę, który zatrudni Cię w wielu zawodach, m.in. w zawodzie magazynier logistyk, sprzedawca, kucharz, cukiernik, mechanik samochodowy, a pamiętajcie tutaj także prawo jazdy zdobywasz za darmo, elektryk, stolarz, fryzjer i wiele innych.

Wychodząc naprzeciw, chcemy Wam pomóc i wskazać miejsce pracy, byście mogli podjąć naukę w szkole branżowej.
O każdym kierunku technikum podczas Drzwi Otwartych mówili zawodowcy. Nauczyciel zawodu – Roman Ziębą, który nie tylko zna wszystkie imiona i nazwiska uczniów, ale … pamięta wszystkich absolwentów. Klasa w sama w sobie. Dlatego też technik pojazdów samochodowych to od wielu lat jest bardzo często wybieranym kierunkiem przez ósmoklasistów zaineresowanych mechaniką samochodową.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Nauczycielką zawodu, zawodowcem z pasją jest pani Beata Jakimiuk, doceniana przez uczniów. Jak piszą absolwenci – „niezapomniane lekcje” „profesjonalizm” i nauka na najwyższym poziomie, tak właśnie jest. Dobroci pani Jakimiuk każdy doświadczył, ale przy tym mnóstwo wiedzy i umiejętności, które przekazała wielu pokoleniom absolwentów. I jak nie wybrać kierunku technika budownictwa.

Artystów zawsze jest mało, ale nie u nas. U nas jest pan Tomasz Starzyński, artysta, uzdolniony i wrażliwy człowiek, który sam tworzy, maluje, jest od lat nauczycielem ZSB w Brzegu. Taki skarb mamy właśnie my. To on kieruje młodzieżą, która ma duszę artysty na konkretne tory. Pokazuje i uczy, czym jest kierunek technikum renowacji elementów architektury. Być może dla niektórych to abstrakcja, ale dla 15- latka, który ma w sobie chęć tworzenia poprzez różne formy artystyczne i naukę w kierunku renowacji – to najlepsze wyjście. I najważniejsze odpowiadamy na potrzeby rynku pracy, w którym ciągle brakuje renowatorów, więc o prace nie ma co się martwić.

Przez dwa miesiące odwiedzaliśmy wszystkie szkoły podstawowe, oczywiście online, podczas tych spotkań padało mnóstwo pytań, co nas cieszyło i cieszy. Podczas Drzwi Otwartych postaraliśmy się odpowiedzieć na niektóre z nich, reszta odpowiedzi jest na naszej stronie. Do pytań odniósł się pan Andrzej Pawlicki, wicedyrektor, przyjaciel uczniów, który zawsze jest po stronie sprawiedliwości i rozsądku oraz uczennice: Martyna Rybarczyk, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego i Dominika Piecuch.
Ale, ale…żeby tradycji stało się zadość, uczniowie naszej szkoły zatańczyli poloneza w tradycyjnych strojach epokowych. To piękna tradycja, która w naszej szkole jest podtrzymywana i jest znakiem rozpoznawczym budowlanki.

ZSB od lat współpracuje z Hufcem Pracy i Młodzieżowym Centrum Kariery. Hufiec Pracy to współpraca codzienna, w tym roku ok. 90 uczniów naszej szkoły jest także uczestnikami tej formy rozwoju i nauki. To szansa dla uczniów, którzy chcą rozwijać się w różnych formach swoich zainteresowań, ale także szansa na kolejne kursy kwalifikacyjne, które są darmowe. To również szansa na wyjazdy w ramach projektów UE doszkalające i umożliwiające rozwój językowy, a przede wszystkim, rozwój kompetencji społecznych.
I można jeszcze wiele napisać o naszej szkole, na podstawie faktów, które charakteryzują Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu. Tak ….jesteśmy niepowtarzalni. Atmosfera, klimat życia szkoły, relacje i przede wszystkim edukacja to atut, który jest naszą największą zaletą. Udział w programie Erasmus+ i wyjazdy na praktyki do Hiszpanii, Włoch są faktem.

Na finał spotkania online przygotowaliśmy specjalny występ naszego absolwenta – Damiana Zająca – osobowość, talent wszechstronny i jaki głos, tego warto posłuchać.

A dron, mamy w planach, ale pogoda pokrzyżowała nam plany, obiecujemy, że jeszcze będzie teleportacja do ZSB w Brzegu. Bo warto z nami być, wielopokoleniowa tradycja robi swoje.

A dlaczego warto wybrać ZSB w Brzegu? Bo jesteśmy przyjazną, nastawiona na Wasz rozwój szkołą. Podczas spotkania online pokazaliśmy, że ZSB w Brzegu to nie tylko nauka. To również imprezy cykliczne, akcje charytatywne, działalność wolontariatu na najwyższym poziomie z panem Tomaszem Wypychem na czele, akcje PCK z Sandrą Lewdig i tzw., czwartą władza w naszej szkole, czyli Samorządem Uczniowskim z Agatą Scąber i Agnieszką Pietraszek jako kreatywnymi opiekunkami.

I na zakończenie dziękujemy z całego serca za udostepnienie i rozpowszechnienie informacji o naszym wydarzeniu: Starostwu Powiatowemu w Brzegu, Miastu Brzeg. Gminie Lubsza, Lewin Brzeski, Grodków oraz wszystkim, którzy są przychylni naszej szkole.
Zapraszamy do ZSB w Brzegu, bo z nami naprawdę warto.

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA