Ślubowanie klas pierwszych ZSB w Brzegu

0
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego powitaliśmy serdecznie uczniów klas pierwszych, jednak przyjęcie oficjalne odbywa się podczas uroczystego ślubowania.

Ze względów epidemiologicznych oraz trwającego remontu w naszej szkole uroczystość została nieco przesunięta.  

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Nadszedł jednak czas na oficjalne wydarzenie, które odbyło się 10 listopada, podczas apelu z okazji Święta Niepodległości, które zostało poprzedzone wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego.

– Kontynuujcie swoja edukacyjną przygodę w naszej szkole, która może poszczycić się ponad 70 letnią tradycją, której przyświecają fundamentalne zasady, uniwersalne wartości – mówiła Renata Jabłońska -Denes, dyrektor szkoły. Jestem przekonana, że będą dla Was drogowskazem we współczesnym chaosie zdarzeń i poprowadzą Was w stronę mądrych życiowych wyborów. Zdobywajcie wiedzę rzetelnie, odpowiedzialnie i mądrze, nie zapominając o przyjaźni i szacunku do drugiego człowieka- dodała dyrektor.

Uczniowie trzech klas pierwszych szkoły branżowej i jednej klasy pierwszej technikum uroczyście ślubowali na Sztandar szkoły dochować wierności tradycjom, postępować zgodnie z zasadami, przestrzegać norm niezbędnych dla rozwoju każdej osobowości takich jak: honor, pracowitość, uczciwość, wytrwałość, poczucie dyscypliny, dociekliwość, krytycyzm i odwagę w wyrażaniu myśli. Dotrzymywać słowa, być lojalnym wobec innych, pomagać słabszym, być odpowiedzialnym, otaczać szacunkiem rodziców, nauczycieli – powtarzali uczniowie, dodając ślubujemy.

Ten dzień, tak wyjątkowy, którego zwieńczeniem był akt ślubowania, niech zostanie na zawsze w waszej pamięci, niech przypomina o zobowiązaniu, którego się podjęliście, przekraczając mury Zespołu Szkół 

Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu – mówiła dyrektor szkoły.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby w czasie trwania edukacji w naszej szkole nie tylko zdobywali wiedzę, ale także rozwijali swoje pasje i nawiązywali przyjaźnie, które przetrwają lata.

M.W. 

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA