Niebawem ruszy rekrutacja do ZSB w Brzegu

0
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Rekrutacja do ZSB im. Ks. J IIP w Brzegu już niebawem się rozpocznie. Wychodząc naprzeciw ósmoklasistom w tym roku proponujemy nowy kierunek technik spedytor z innowacją wojskową.


Technik spedytor to nowoczesny kierunek, po którym pracę można znaleźć w agencjach celnych lub przedsiębiorstwach transportowych oraz wojsku. Drogi ósmoklasisto, jeśli chcesz zostać niezwykle poszukiwanym specjalistą do spraw transportu – to jest zawód dla Ciebie.

Transport i spedycja to prężnie rozwijające się działy gospodarki w Polsce i za granicą. Pracodawcy poszukują pracowników w zawodzie spedytora i należy jasno powiedzieć – jest to zawód bardzo dobrze opłacany.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Kim jest spedytor? To specjalista, którego zadaniem jest organizowanie przewozu towarów i usług, w taki sposób, aby przebiegało to szybko i sprawnie,
a jednocześnie nie powodowało zbyt wysokich kosztów dla osoby zlecającej sprzedaż.

Podczas nauki w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu nauczysz się planować i organizować pracę związaną z przewozem ładunków, prowadzić dokumentację związaną z realizacją zadań transportowych, prowadzić dokumentację dotyczącą rozliczeń z klientami i kontrahentami, a także monitorować przebieg procesu transportowego.

Dodatkowo w naszej szkole jako jedynej w powiecie założysz mundur, gdyż kierunek ma innowację wojskową. A co to znaczy innowacja woskowa? To przede wszystkim wzbogacenie programu nauczania o nowe treści i umiejętności nabywanych w czasie zajęć lekcyjnych z wykorzystaniem m.in. instruktorów wojskowych. To inaczej klasa mundurowa, w której realizowane będą dodatkowe przedmioty szkolenia wojskowego – na strzelnicy, z samoobrony, prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę wojskową w ramach podpisanych porozumień.

Czas pandemii troszeczkę pokrzyżował nam plany, ale od wiosny tego roku również w klasach logistycznych z innowacją wojskową wracamy do działań i szerokiej współpracy z jednostką wojskową w Brzegu.

Czekamy na Was w procesie rekrutacyjnym, a potem w naszej szkole. Jakie są korzyści z wyboru zawodu TECHNIK SPEDYTOR ? Kształcąc się w zawodzie TECHNIK SPEDYTOR, będziecie mieć szansę uzyskać kwalifikacje w zawodzie przyszłości: każda firma posiadająca środki transportu, czy zlecająca transport firmom zewnętrznym poszukuje spedytorów.

A „dostawa na czas” to motto wielu firm. Jeśli więc zdajesz sobie sprawę z tych wyzwań, umiesz dostrzegać i rozwiązywać problemy innych ludzi, jesteś kreatywny(a) i ukierunkowany(a) na pracę z ludźmi – przyjdź do nas!

Cykl kształcenia trwa 5 lat i po pozytywnym złożeniu egzaminu kwalifikacyjnego (tylko JEDNA kwalifikacja) otrzymujecie, bez względu na wyniki matury, tytuł TECHNIKA SPEDYTORA.
Gdzie można znaleźć zatrudnienie? Najchętniej zatrudniani spedytorzy są w firmach transportu samochodowego, na lotniskach, w portach morskich,
w zakładach produkcyjnych, agencjach celnych i wszędzie tam, gdzie organizuje się i planuje przewozy towarów.

Oczywiście na inne kierunki również zapraszamy – technik pojazdów samochodowych, technik budownictwa oraz technik renowacji elementów architektury, a także do szkoły branżowej I i II stopnia w wielu zawodach.

Monika Wojciechowska
Pedagog szkolny
Zespół Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu

Reklama