Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego – czyli integracja klas pierwszych w ZSB w Brzegu

0
fot. Szkoła
Reklama

Pierwsza klasa w nowej szkole, z nowym kolegami i koleżankami, z nowym otoczeniem jest wyzwaniem dla wszystkich. Dlatego rok szkolny zawsze zaczynamy od lekcji integracyjnej. Integracja to lepsze poznanie siebie nawzajem, jak i osoby wychowawcy, to poznanie uczniów ze starszych klas, to doskonała forma wejścia w rzeczywistość szkolną.


Od pierwszego dzwonka w naszej szkole każdy wychowawca, pedagog pomagają tworzyć atmosferę bezpieczeństwa i akceptacji oraz kształtowania prawidłowych relacji. Relacje w naszej szkole stanowią podstawę do każdego działania, bo nie ma edukacji bez relacji. Żeby budować dobre relacje zawsze stawiamy na integrację.

Integracja to proces , który jest  bardzo ważny na każdym etapie nauki, dlatego też pomimo deszczu uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami oraz starszymi kolegami spotkali się 3 października w Parku Wolności im. Juliusa Peppela.  

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Wsparcie na starcie to tradycyjne spotkanie klas pierwszych z wychowawcami w pięknych okolicznościach przyrody, które organizowane  jest przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami.

Samorząd Uczniowski przygotował konkurencje, w których rywalizowało 6 klas pierwszych. Najlepszą klasą okazała się 1 TSP – technikum z wychowawczynią Agnieszką Pietraszek. Klasa zdobyła główną nagrodę w wysokości 400 zł ufundowaną przez Rade Rodziców przy ZSB w Brzegu.

Drugie miejsce zajęła klasa 1 C – szkoła branżowa   z wychowawczynią Ismeną Dzięgielewską, trzecie miejsce klasa 1 TBS – technikum, czwarte miejsce zajęła 1D z wychowawcą Markiem Drozdem, piąte  miejsce zajęła klasa 1B z wychowawcą Romanem Ziębą i szóste miejsce zajęła klasa 1 A w wychowawcą Jackiem Hargotem.

Już widać, że „pierwszaki” będą zgranymi zespołami, pokazali to w konkurencjach, w których świetnie sobie radzili – jeden za wszystkich, wszyscy za jednego to było dziś doskonale widać podczas skakania przez skakankę, układania wiersza o swojej klasie, zabawie w kalambury, czy udzielaniu pierwszej pomocy.

Wszystkie klasy otrzymały dyplomy oraz torby słodkości, które ufundował Hufiec Pracy w Brzegu. Słowa uznania i gratulacje  dla każdej klasy przekazywała Pani Iwona Pasierska, wicedyrektor ZSB w Brzegu.

Pomimo deszczu, który odwiedził nas , zabawa była świetna, nikt nie narzekał, a humory dopisywały każdemu. To nasza świadomość, otwartość i nastawienie na życzliwość i serdeczność sprawiły, że dzisiejszy dzień zapisze się jako ten bardzo pozytywny i optymistyczny.  Bo czyż nie jest optymistyczne, że starsi koledzy chcieli poświęcić kolegom z pierwszych klas swój czas, dać im swoją uważność i zaoferować pomoc i wsparcie. To jest właśnie nasza szkoła, nasi uczniowie. Pozytywne relacje to bezpieczna atmosfera równa się ZSB w Brzegu.

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA