Wigilia Samorządu Uczniowskiego ZSB w Brzegu

0
fot. Szkoła
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Wszyscy razem, jak w rodzinie, z dobrym słowem i kolędą, tak wyglądała wigilia Samorządu Uczniowskiego ZSB w Brzegu. Święta Bożego Narodzenia przeżywamy we wspólnocie najbliższych nam osób, nie tylko rodziny, ale także przyjaciół, znajomych, kolegów, koleżanek. Dodając przepiękną scenerię za oknem można napisać w magicznej, bajkowej świątecznej atmosferze.


Samorząd Uczniowski – prężnie działający młodzi ludzi, którym się chce zmieniać, dodawać, usprawniać, ubarwiać życie społeczności szkolnej stanął po raz kolejny na wysokości zadania. Młodzi ludzie, którzy mają pewność w działaniu, odwagę robienia rzeczy czasami zupełnie nowych, nie bojących się popełniania błędów, nie zrażających się i próbujących wciąż, nieustannie. To coś co wyróżnia naszych młodych „samorządowców” Nie dziwi więc fakt, że to właśnie pod ich adresem padło wiele przepięknych, ciepłych słów i podziękowań.

  • „W tym wyjątkowym czasie, chcę Wam podziękować za to, że jesteście młodymi ludźmi, na których można polegać. To co robicie dla społeczności uczniowskiej jest wyjątkowe, jest piękne. Przekazuję Wam moc życzeń dla was, dla waszych rodziców. Dziękuję Wam za to, że jesteście i podtrzymujecie tradycję Świąt Bożego Narodzenia” – mówiła Renata Jabłońska – Denes, dyrektor szkoły.

Samorząd Uczniowski to oczywiście uczniowie, ale także opiekunki Agata Scąber i Justyna Pekar – Wam bardzo dziękuję, bez Was nie byłoby nas tutaj – dodała dyrektor.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
  • „Spotykacie się tu by spędzić ze sobą czas, żeby porozmawiać, zasłużyliście na to bajkowe spotkanie, życzę Wam, żeby ta magia spotkania przeniosła się do waszych domów rodzinnych” – mówiła Ewa Smolińska, wicestarosta Powiatu Brzeskiego.

Wigilia w szkole to namiastka tej prawdziwej, dlatego zadbano o to, żeby było bardzo uroczyście. Udekorowanie stołów i przygotowanie tradycyjnych dań zapewniło magiczną atmosferę i pozwoliło wczuć się w klimat nadchodzących Świąt. Łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń to ten moment, który najbardziej zbliża nas do siebie. To zacieśnianie więzi z kolegami i koleżankami i nauczycielami. Nie mogło więc zabraknąć wspólnie składanych sobie życzeń, z których płynęło mnóstwo dobra i życzliwości.

Spotkania wigilijne Samorządu są tradycją w naszej szkole, która trwa już wiele lat. O tym, dlaczego obchodzimy Święta Bożego Narodzenia, przypomniał słowami ks. Jana Twardowskiego – Tomasz Wypych, katecheta, który cytował ks. Twardowskiego: „dlatego żebyśmy uczyli się miłości od samego Chrystusa, dlatego żebyśmy uśmiechali się do siebie, dlatego, żebyśmy podawali sobie ręce, dlatego żebyśmy sobie nawzajem przebaczali”. Tego wszystkim Wam życzę – dodał Tomasz Wypych.

Podczas spotkania nie zabrakło wspólnego śpiewania tych najpiękniejszych polskich kolęd i nie tylko.

Całe spotkanie mogło odbyć się dzięki naszemu przyjacielowi, właścicielowi Restauracji „Mario” oraz dzięki wsparciu Rady Rodziców.

Boże Narodzenie to swoiste misterium radości. W życiu każdego człowieka muszą być takie uroczyste chwile, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni, bliscy i potrzebni. Tak też było dziś 16 grudnia w naszej szkole, która jednoczy i uwrażliwia, która pokazuje najpiękniejsze tradycje i uczy przekazywania dobra dla innych i podawania pomocnej dłoni i jest przestrzenią życia.

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA