Dzień otwarty w ZSB. Ósmoklasiści licznie odwiedzili szkołę

0
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Tłumy ósmoklasistów odwiedziły Zespół Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu podczas dnia otwartego szkoły. Młodzież zwiedzała szkołę i zapoznawała się z ofertą edukacyjną oraz brała udział w licznych konkurencjach.


Przyszłych uczniów przywitała Renata Jabłońska – Denes, dyrektor, która dziękowała, za zainteresowanie naszą szkołą: – „Bardzo dziękuję, że przybyliście do nas w tak dużej ilości, to jest dla nas niezwykle ważne i bardzo istotne, jesteście dla nas najważniejszymi dzisiaj gośćmi, witamy Was bardzo serdecznie. Zapraszam Was do zabawy, konkursów i samych przyjemności, byście mogli poznać naszą ofertę trochę inaczej” – mówiła dyrektor ZSB.

Nie zabrakło również Pana Jacka Monkiewicza, starosty Powiatu Brzeskiego, który powiedział:

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

– „Cieszę się, że tak licznie przybyliście, to nie jest przypadek, bo ZSB w Brzegu jest jedną z najlepszych szkół, a w wielu aspektach właśnie tą najlepsza. To tu są najlepsi nauczyciele, najlepsza atmosfera i najpiękniejszy obiekt, nie mamy drugiej takiej szkoły pod względem historycznym… Ta szkoła wygląda coraz piękniej, jesteśmy po remoncie, mam nadzieję, ze to nie wszystko pod względem inwestycji – złożyliśmy kolejne projekty na dofinansowanie nowoczesnego boiska z zadaszeniem, złożyliśmy wnioski na zagospodarowanie całego terenu oraz remontu tej najbardziej historycznej części zabytkowej, mam nadzieję, że te najlepsze lata dopiero nadejdą i mam nadzieję, że z udziałem Was, przyszłych uczniów” – mówił starosta Jacek Monkiewicz.

Drzwi Otwarte jak przystało na naszą szkołę rozpoczęliśmy od tradycyjnego poloneza w strojach renesansowych. A zaraz po polonezie,  młodzież ze szkół podstawowych wzięła udział w konkursach, konkurencjach, spotkaniach z uczniami naszej szkoły oraz  zwiedzaniu budynków.

Dla przyszłych uczniów ZSB przygotowaliśmy między innymi konkurencje, w których młodzież zmagała się w zmianie koła w samochodzie (technik pojazdów samochodowych) quiz o szkole, rozpoznawanie marek firm na podstawie logotypów, symboli (technik eksploatacji portów i terminali), budowanie muru z kartonów (technik budownictwa), tworzenie mozaiki (technik renowacji elementów architektury). Nie zabrakło konkurencji sportowych – rzuty do kosza, zajęcia w salce fitness, skakanie przez skakankę. Każdy z naszych gości mógł przysiąść sobie w strefie miłej i klimatycznej kawiarenki, gdzie uczniowie wraz z nauczycielami serwowali pyszne ciastka, ciasteczka i kawkę.

Nie od dziś wiadomo, że nasze stylistki fryzur to profesjonalistki, które na co dzień uczą się zawodu u pracodawców. Metamorfozy, które stworzyły podczas dzisiejszego dnia robią wrażenie.

Jak przystało na technika spedytora z innowacją mundurową była musztra. A niektórym popłynęła łezka, tak było pięknie.

Pokazy Akademii Wojsk Lądowych z Wrocławia i pokazy Wojskowego Centrum Rekrutacji w Brzegu także cieszyły się niemałym zainteresowaniem.

Zaprzyjaźniony z naszą szkoła i niezawodny Hufiec Pracy także był z nami. Wsparcie i pomoc od komendanta i wychowawców nieocenione.

Na zakończenie wspólne tańce i grillowanie. Belgijka zawsze łączy i zawsze integruje, tak też było u nas. Wspólnie taniec to radość i niesamowita atmosfera.

– „Chcemy zaprezentować naszą ofertę edukacyjną, a rekrutujemy do technikum i szkoły branżowej – mówiła Renata Jabłońska -Denes. Mamy kierunki, które od lat spotykają się z uznaniem ze strony uczniów ostatnich klas szkół podstawowych – mówiła Dyrektor do uczniów podczas rozmów indywidualnych. Wartością dodaną w naszej szkole jest nie tylko historyczny budynek i ponad 70 letnia tradycja, ale także praktyki zagraniczne, nowoczesne wyposażenie pracowni, i co najważniejsze niepowtarzalna atmosfera.

Rzeczywiście atmosfera udzieliła się wszystkim, miejmy nadzieję, że także przyszłym uczniom. Zadowoleni i wydaje się szczęśliwi opuszczali mury naszej szkoły. W tym roku każda drużyna miała szansę, po przejściu wszystkich konkurencji, wygrać dla swojej szkoły 500 zł. Szczęśliwcami stali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Brzegu.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie, w szczególności naszym sponsorom, którzy od lat są z nami podczas każdego wydarzenia: Pani Elżbiecie Biaożyt – Rak , ZNP w Brzegu, KZ MOZ NSZZ „Solidarność”, Hufcowi Pracy w Brzeg- Pani Komendant, „Motomaniakom” za zrzutkę, Alicji i Mariuszowi Firkom – Restauracja „Mario”, Cukierni „Godylla” Cukierni „Bombonierka” oraz Piekarni „Cuper”  Salon Fryzjerski UNIQUE, Salon Fryzjerski „Adrian”.

Patronat honorowy objął Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz.

Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać naszych licznie zgromadzonych gości do wyboru ZSB w Brzegu. Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział. Do zobaczenia we wrześniu.

Monika Wojciechowska
Pedagog szkolny
Zespół Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA