Wsparcie na starcie – bo liczą się relacje

0
fot. ZSB
Reklama

Końcówka września, czyli pierwszy miesiąc nauki właściwie za nami. Nowa szkoła, koledzy, nauczyciele, nowej klasy, a także nowe wymagania.  Dla pierwszych klas to także nowe plany, marzenia, ale i też obawy i niepewność. Szkoła ponadpodstawowa to nowy III etap w ich życiu. Żeby było im łatwiej się zaaklimatyzować, co roku Samorząd Uczniowski organizuje „Wsparcie na starcie” integrację na sportowo, które od lat odbywa się w Parku Wolności im. Juliusa Peppela.


Integracja, która co roku wzbudza wiele emocji (pozytywnych oczywiście) i która ma za zadanie „tworzyć całość z części” oraz scalać całą grupę.

Tak też było w tym roku, niesamowita atmosfera, mnóstwo konkurencji dla każdej z klas, zdrowa rywalizacja i współdziałanie w grupie. Uczniowie wzięli udział w konkurencjach sportowych, podczas których przede wszystkim było widać współpracę. Można powiedzieć, że integracja i sport zawsze idą w parze. Nie zabrakło także sprawdzonych zabaw: kalambur, głuchego telefonu, quizu o szkole.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

W tym roku szkolnym klasy pierwsze mogły wygrać 400 zł, które ufundował z własnych zbiórek Samorząd Uczniowski. Nagrody wręczyła pani Sybilla Wojciechowska, wicedyrektor szkoły.

I tak pierwsze miejsce zajęła klasa I TSW (Oddział Przygotowania Wojskowego), II miejsce I TBS (technikum budowlane i technikum pojazdów samochodowych), III miejsce I TEP (technik eksploatacji portów i terminali). IV miejsce zajęła klasa I B, V miejsce przypadło 1D, VI miejsce – I ML, VII miejsce – 1 C, przedostatnie miejsce, czyli VIII zajęła 1 E i jakże piękne dziewiąte miejsce zajęła I A.

Dziękujemy, że byliście razem z nami – mówili wiceprzewodnicząca SU Maja Obodzińska i przewodniczący SU Krystian Obiegły. To był bardzo fajny dzień i wspaniała przygoda, która daje Wam, świetny start w nowy etap, w nowe przyjaźnie i nowe możliwości – dodali samorządowcy z SU.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć wszystkim dobrych lat w naszej szkole. Uśmiechajcie się do siebie, rozmawiajcie ze sobą, szanujcie się.  Bądźcie dla siebie wyrozumiali i uprzejmi. Bądźcie najlepszą wizytówką nie tylko szkoły, ale przede wszystkim waszych rodziców.

Całe wydarzenie przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami Agatą Scąber i Martą Rabendą. 

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA