Saperskie zaduszki

0
fot. Klub
Reklama

Dzień Wszystkich Świętych oraz Zaduszki to czas modlitwy, zadumy, odwiedzania grobów zmarłych, to dni pamięci o tych, których nie ma już wśród nas. Co roku w tym czasie na zaproszenie Klubu 1 Pułku Saperów w Brzegu dzieci i młodzież z brzeskich szkół odwiedza groby poległych saperów na cmentarzu przy parafii wojskowej.


W tym roku, 31 października klasy mundurowe z Zespołu Szkół Budowlanych pod opieką nauczycielek spotkały się przed kościołem garnizonowym przy ul. Ofiar Katynia, gdzie powitała ich Joanna Watras, bibliotekarka Klubu. W świątyni kapelan wojskowy ks. Sebastian Semrau opowiedział o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa, dniu Wszystkich Świętych i Zaduszkach. Odmówił też modlitwę za zmarłych i poległych.

Po przejściu na cmentarz uczniowie postawili znicze na grobach poległych żołnierzy. Hołd zmarłym oddali również żołnierze 1 Pułku Saperów wraz z mjr. Romanem Fijałkowskim, szefem Sekcji Wychowawczej. Na koniec kapelan wojskowy jeszcze raz przypomniał o pamięci poległych żołnierzy, podkreślając rolę żywych w przekazywaniu historii.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

R.O.

Reklama