Kolejne sukcesy „Ósemki”

0
fot. Szkoła
Reklama

Nie od dziś wiadomo, że Ósemka, choć nie jest zbyt dużą szkołą, w swoich kręgach ma bardzo różnorodnie uzdolnionych uczniów – zarówno artystycznie, jak i sportowo. Dzięki swoim opiekunom zgłaszani są do konkursów, odpowiednio prowadzeni – zajmują najwyższe miejsca na konkursach artystycznych i recytatorskich na szczeblu wojewódzkim. Przykładem niech będzie tegoroczny XX Konkurs Poezji Patriotycznej i Religijnej „Fidest et Patria”, który z roku na rok zaskakuje wszystkich gości i uczestników niebywale wysokim poziomem artystycznym.


W tym roku – jak od dwudziestu lat – uczniowie Ósemki wzięli udział i wyszli z laurami: Milena Wiącek za niebywałą recytację wiersza Zbigniewa Herberta uzyskała I miejsce, zaś Ofelia Stępień-Rutowicz osiągnęła II miejsce za niezwykłe wykonanie wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Ich młodsze koleżanki reprezentowały kategorię klas I –III – Antonina Kamińska i Stanisława Szyszkowska – uzyskały wyróżnienia, co jest dobrym wstępem do rozwinięcia recytatorskich skrzydeł. Trzeba podkreślić, że tylko cztery osoby mogły reprezentować szkołę, a chętnych było zdecydowanie więcej.

O randze konkursu świadczy fakt, że do eliminacji szkolnych podeszło ponad 20 osób. Jury podkreśliło dobry dobór repertuaru dostosowanego do wieku oraz ogrom pracy włożonej zarówno przez uczniów, jak i instruktorów (nauczycieli przygotowujących). Z wyjątkowej okazji, że konkurs odbywa się po raz dwudziesty, organizator – Klub Garnizonowy w Brzegu – postanowił wyróżnić i wręczyć podziękowania dla pani Moniki Słupskiej za wieloletnie przygotowywanie uczniów do tego konkursu. Dyrekcja szkoły – pani Lucyna Bończak miała przyjemność odebrać statuetkę dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 „za wieloletnie pielęgnowanie wartości patriotycznych i religijnych”. Cieszymy się z sukcesów naszych podopiecznych i czujemy się bardzo docenieni i nobilitowani. Takie wyróżnienie jest dla nas także pięknym zobowiązaniem na kolejne lata.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Monika Słupska

Reklama