Gastronomiczno – hotelarskie sukcesy uczennic ze Słowiańskiej

0
fot. Szkoła
Reklama

6 marca 2024 r. w Wojewódzkim Konkursie Kulinarnym ”Kupuję świadomie, stawiam na region i tradycję na moim stole”- Opolska Babeczka na Dzień Kobiet wzięły udział 2 zespoły: z klasy 2 b/e szkoły branżowej I stopnia w zawodzie cukiernik uczennice Klaudia Marciniszyn i Paulina Bacajewska z opiekunem Martyną Janas oraz Paulina Kliza i Magdalena Rudkowska z technikum żywienia i usług gastronomicznych z klasy IV G z opiekunem Anetą Wróbel. Po zaciętej rywalizacji Paulina i Magdalena zajęły II miejsce w konkursie. Babeczki owsiane z musem malinowym i białą czekoladą urzekły smakiem jury konkursu.


13 marca w hotelu DeSilva w Opolu odbył się finał konkursu III Opolskiej Ligii Zawodowców z branży hotelarsko-gastronomiczno-turystycznej w zawodzie technik hotelarstwa organizowanego przez Opolskie Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji . Na 262 uczniów z opolskich techników , uczennica z klasy 4HF Emilia Boratyńska wygrała eliminacje szkolne, ale zabrakło jej kilku punktów aby zakwalifikować się do ścisłego finału . Emilia oraz finaliści z innych szkół mogli uczestniczyć w zmaganiach konkursowych jako goście hotelowi , brali też udział w zadaniach konkursowych i przyglądali się rywalizacji uczestników. Nauczycielka przedmiotów zawodowych hotelarskich Joanna Łyczkowska wystąpiła w tym roku jako członek jury konkursowego.

22.03.2024 w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu gali finału konkursu „Śniadanie ze smakiem” zorganizowanego przez WSSE w Opolu pod patronował Marszałek Województwa Andrzej Buła. Uczennice: Wiktoria Świętoniowska i Daria Łyczek z klasy 3 g reprezentowały szkołę. Chociaż nie stanęły na podium, jesteśmy z nich bardzo dumni. Opiekunem dziewcząt była Pani Aneta Wróbel. Dziękujemy uczennicom za zaangażowanie i promocję szkoły. Trzymamy kciuki za przyszłe sukcesy.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Przed Świętami, tradycyjnie, nasi uczniowie z życzeniami oraz skromnym podarunkiem w postaci mazurka wykonanego przez naszych cukierników, odwiedzili przedstawicieli instytucji i firm, które współpracują ze szkołą.

Wszystkim Sympatykom, Współpracownikom, Przyjaciołom Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu życzymy zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie bliskich.

Elżbieta Mykicka
Joanna Łyczkowska

Reklama