Klasy mundurowe ZSB w jednostce patronackiej

0
fot. Szkoła
Reklama
Reklama
Reklama

Zajęcia praktyczne klas mundurowych na terenie 1 Brzeskiego Pułku Saperów odbyły się od 7 do 9 maja 2024 r. Klasa 1 TSW (technik spedytor) Oddział Przygotowania Wojskowego oraz 2 TSP – klasa mundurowa, realizowały program szkolenia wojskowego zgodnie z programem „Szkolenia OPW”.


Podczas trzech dni uczniowie ćwiczyli między innymi: musztrę, przygotowanie żołnierza do działań na polu walki, techniki pokonywania terenu i przeszkód terenowych, zasady posługiwania się bronią strzelecką oraz zasady stosowania indywidualnego wyposażenia medycznego żołnierza.

Ćwiczenia wojskowe obejmują szeroki zakres treningów i praktyk, które mają na celu przygotować kadetów do skutecznego działania na polu walki. Ćwiczenia z musztry oraz przygotowania do działań bojowych to kluczowe elementy, które kształtują umiejętności, dyscyplinę i determinację przyszłych żołnierzy. Z pewnością treningi te są nie tylko fundamentalne dla umiejętności bojowych, ale również kształtują charakter i profesjonalizm kadetów, a to dopiero początek. Program szkolenia dla klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego obejmuje 230 godzin zajęć praktycznych w ciągu czterech lat nauki, a w ostatnim roku obóz szkoleniowy.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama

Monika Wojciechowska
Pedagog szkolny
Zespół Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu

Reklama
Reklama
Reklama