HALLOWEEN W NASZEJ SZKOLE

0

Na języku angielskim w naszej szkole poznajemy nie tylko słownictwo, gramatykę i literaturę Anglii, bierzemy również udział w lekcjach kulturowych m.in. o tematyce Halloween. Uczniowie poznają na nich historię, pochodzenie tego święta, które jest bardzo popularne w krajach anglosaskich.


Aby głębiej zrozumieć ten zwyczaj w ostatnim tygodniu października zorganizowaliśmy wieczór Halloween . Z tej okazji spotkało się w naszej szkole wiele mrocznych postaci. Pomimo, iż większość z nich była bardzo upiorna, to tak naprawdę nikt się nie bał. Podziwialiśmy swoje kostiumy, pomysłowość i oryginalność oraz sztukę makijażu, której nie powstydziliby się najlepsi charakteryzatorzy filmowi. Najważniejsze było to, że wokół panowała ekscytacja, dreszczyk emocji oraz było wiele śmiechu i radości. Nad oprawa muzyczna czuwali: Radek Pochopień i Piotr Romanowski. Dobrej zabawie towarzyszyły konkursy m.in. najszybszy lot na miotle, na najciekawsze przebranie. Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie nagród przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego zwycięzcom konkursów oraz podziękowań dla uczniów, którzy chętnie

i z wielkim zaangażowaniem przystępowali do rywalizacji. Zwycięzcy wszystkich konkurencji otrzymali nagrody, a każdy uczestnik zabawy został na zakończenie poczęstowany słodyczami.
Ten bardzo nietypowy i pełen wrażeń dzień, który ubarwił nam szkolną codzienność, został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski SP i nauczyciela języka angielskiego- panią Małgorzatę Feruś.

Tekst i foto Joanna Sowierszenko