Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Zespole Szkół Budowlanych

0
Reklama

5 grudnia 2015 w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu świętowano Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Były także mikołajki, ale przede wszystkim zorganizowano świetną akcję charytatywną. – Zbieraliśmy środki potrzebne na leczenie małego chłopca z Brzegu, Leosia – mówią organizatorzy zbiórki.


 

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

– W naszej szkole jest duże grono ludzi z dobrym sercem, którzy wspierają potrzebujących i czynią dobro.  Uczniowie, nauczyciele często wspierają działania charytatywne w naszym środowisku lokalnym. Niesienie pomocy bywa trudne, ale zawsze daje ogromną satysfakcję i uczy młodych ludzi współczucia, empatii – podkreśla społeczność szkolna.

Tylko w ostatnich tygodniach wolontariusze z ZSB wspierali organizację VII Opolskiego Dnia Treningowego w Środowisku Wodnym, pomagając niepełnosprawnym. W szkole zorganizowano Dzień Dawcy Szpiku – wspaniałą akcję promującą ideę pomocy chorym na białaczkę. Utworzono punkt rejestrujący potencjalnych dawców. Celem było pokazanie, że bycie dawcą nie boli a może uratować życie. Wielu uczniów spełniło wymagania i zarejestrowało się w banku danych.

– To tylko kilka przykładów działalności. Co roku nasi młodzi wolontariusze wspierają lokalny wolontariat. Są tam, gdzie są potrzebni. Chcemy w imieniu wszystkich podziękować za to co robią, za ich serce, pracę i dojrzałość – informują przedstawiciele Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu.

podziekowanie_dyplom (Kopiowanie)

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA