„Czytam w podróży” – akcja II LO w Brzegu [zdjęcia]

0

7 kwietnia kilkunastu uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu wzięło udział w zainicjowanej przez Fundację im. Zbigniewa Herberta akcji „Czytam w podróży”. Współorganizatorem był Klub Herbertowskich Szkół.


 

Pocztą przysłano do szkoły karton pełen kolorowych zakładek do książek z nawiązującym do tematu akcji cytatem z Herberta. Zakładki miały być rozdawane w wyznaczonych miejscach Brzegu czytającym i nieczytającym mieszkańcom miasta.

Celem akcji, która odbyła się po raz czwarty, było zachęcenie brzeżan do sięgnięcia przede wszystkim do twórczości Herberta, ale również do czytania w ogóle – i w podróży, i w domu.

Reakcje brzeżan na nasze uprzejme zaczepki były w większości pozytywne. Wielu z nich chwaliło ideę akcji. Sporo osób brało po kilka zakładek, obiecując, że obdarują nimi rodzinę, przyjaciół oraz sąsiadów. Kilka osób przyznało, że czasu na czytanie książek wciąż im brakuje, mimo że bardzo lubią to robić.

Akcja „Czytam w podróży” zakończyła się sukcesem. Wszystkie zakładki zostały rozdane w ciągu kilku godzin i bez wątpienia trafiły w dobre ręce. Mamy nadzieję, że dzięki temu przedsięwzięciu i trudowi w nie włożonemu ludzie częściej sięgać będą po poezję Herberta oraz po inną literaturę.

Aleksandra Rączka
II LO w Brzegu