Wiadomości

Zamknij

Brzeżanie składali podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie uchodźców

AP 17:45, 09.03.2016 Aktualizacja: 01:13, 06.10.2025
Skomentuj  Brzeżanie składali podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie…

Bus referendalny Kukiz`15 przyjechał dziś (9.03) do Brzegu na Plac Polonii Amerykańskiej. W ciągu trzech godzin zebrano około 370 podpisów. To rekordowy wynik, jeśli chodzi o dotychczasową akcję na Opolszczyźnie - mówi poseł Paweł Grabowski.


Ruch Kukiz`15 w całym kraju zebrał do tej pory ponad 100 tys.  sygnatur. Inicjatorzy akcji planują uzbierać 500 tysięcy, aby wniosek o rozpisanie referendum trafił do prezydenta Andrzeja Dudy. Bus referendalny odwiedził już m.in. Opole, Nysę, Kędzierzyn-Koźle, Prudnik i Głuchołazy.

- Jeśli chodzi o dotychczasową akcję na Opolszczyźnie, to w Brzegu zebraliśmy najwięcej podpisów w bezpośrednim działaniu. Mieszkańcy miasta pobrali również listy, które wrócą do nas zapełnione - mówi Paweł Grabowski. Jak sam przyznaje, do stolika podchodziły też osoby, które wyrażały swój sprzeciw. - Większość osób wykazywało zdecydowaną chęć rozpisania referendum w sprawie imigrantów, ale pojawiali się też mieszkańcy, którzy wyrażali sprzeciw. Ich argumentem był koszt związany z przeprowadzeniem referendum - tłumaczy poseł Kukiz`15.

Również kosztami Paweł Grabowski kontrargumentował takie opinie. - Węgry wydały z własnego budżetu miliard złotych na obsługę, ochronę i zakwaterowanie uchodźców, którzy niedawno przybyli do Budapesztu. Koszty związane z kryzysem imigracyjnym, jakie może ponieść Polska będą kilkunastokrotnie większe niż pieniądze przeznaczone na referendum.

(AP)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu brzeg24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%