Wiadomości

Zamknij

Pożegnanie z mundurem

red 18:11, 08.02.2017 Aktualizacja: 20:26, 22.10.2025
Skomentuj Pożegnanie z mundurem

Takiego pożegnania pozazdrościłby sam generał... W dniu 27.01.2017 r. po 38 latach służby żołnierze i pracownicy 1 Pułku Saperów w Brzegu żegnali ppłk Zbigniewa Jarząbka.


Żegnali go również mali i duzi artyści Klubu. W Sali Tradycji dziewczęta z zespołu wokalnego Biedronki ( Emilka Kasztelan, Oliwia Nowicka, Basia Tokarska) marszowym krokiem i z piosenką na ustach "Z żołnierską przygodą" i " "Kocham Cię Wojsko" uświetniły Ceremonię.

W godzinach popołudniowych, w obecności zaproszonych gości, ppłk Jarząbek został zaskoczony inscenizacją prosto z ostrego dyżuru. Ordynator Intensywnej terapii (Anna Nowacka) wraz z siostrą oddziałową Wenflon (Anna Glińska) spieszyły z pomocą niskiemu ciśnieniu świeżo upieczonego emeryta. W tej części artystycznej zaangażowano dużych artystów. Podłączony do kroplówki "pacjent Jarząbek" z przyjemnością emocjonował się występem zespołu wokalnego Inwencja (Angelika Skowronek, Zuzanna Zazulin, Karolina Skrzyniarz). Artystki usiłowały reanimować potrzebującego, zarówno jako profesjonalny personel wojskowy jak i rozśpiewany dyżur pielęgniarski.

"Nic tak nie podnosi ciśnienia jak cywil", dlatego na scenie pojawili się tancerze z Grupy Poszukiwań Twórczych Inwencja (Paulina Żytkowska, Radosław Dobrowolski), by serca zgromadzonych przyspieszyły tempa przy skocznym układzie choreograficznym.

Na zakończenie widowiska Kierownik Klubu - Pani Jana Koronkiewicz wręczyła "Dzielnemu Pacjentowi" wyjątkową statuetkę "Super Sapera". Gromkim chórem odśpiewano tradycyjne " Sto lat" oraz... kultową piosenkę "Łubu dubu niech nam żyje prezes naszego klubu".

Śmiechom nie było końca, nie zabrakło też wzruszeń. Pacjent Jarząbek, po takiej dawce emocji cudownie ozdrowiał. I tego zdrowia oby Mu nigdy nie zabrakło, życzą mali i duzi artyści z Klubu 1 Pułku Saperów w Brzegu.

Anna Nowacka

foto: Klub

(red)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu brzeg24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%