Po dwóch latach przerwy uczniowie i nauczyciele wrócili do odnowionej szkoły przy ul. Mossora 4 w Brzegu. Placówka po kompleksowej modernizacji stała się nie tylko nowoczesna i funkcjonalna, ale przede wszystkim przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami. Nowe sale, specjalistyczne wyposażenie, windy, podjazdy, a także plac zabaw i siłownia zewnętrzna sprawiają, że szkoła otwiera się na potrzeby każdego ucznia.
1 września po dwuletniej przerwie do zmodernizowanego budynku przy ul. Mossora 4 w Brzegu, wrócili uczniowie i nauczyciele. Kompleksowy remont odmienił placówkę i dostosował pomieszczenia do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Mamy do dyspozycji wewnętrzną, przestronną windę oraz trzy zewnętrzne, zadaszone podjazdy dla wózków. Wokół szkoły powstał parking z wydzielonymi miejscami postojowymi dla busów, które dowożą uczniów do szkoły. Dzieci mogą korzystać z nowoczesnego placu zabaw i siłowni zewnętrznej.
Największą radością jest specjalistyczna huśtawka dla uczniów poruszających się na wózkach. Dysponujemy również nowym zapleczem higieniczno-sanitarnym o wysokim standardzie do obsługi osób o różnym stopniu niepełnosprawności ruchowej. Bogato wyposażona sala do zajęć integracji sensorycznej będzie wspierać rozwój, pomagać w relaksacji, redukcji stresu oraz poprawie koncentracji i ogólnego samopoczucia naszych wychowanków. Odnowione sale posiadają mobilny sprzęt do prowadzenia ćwiczeń w zakresie ,,doświadczania świata” w tym do terapii światłem. Uczniowie wszystkich klas i zespołów uczą się w estetycznie przygotowanych salach z wyposażeniem dostosowanym do ich wieku i możliwości psychofizycznych. Ponieważ liczebność oddziałów jest ograniczona, dyrektor szkoły Grażyna Piaskowska proponuje wcześniejsze rezerwacje miejsc już na przyszły rok szkolny. Przyjmujemy uczniów nie tylko z Brzegu ale także z sąsiadujących gmin i powiatów.
W naszej szkole każdy uczeń jest wyjątkowy i niepowtarzalny.
W naszej szkole każdy dzień jest Dniem Otwartym.
Drodzy Rodzice i Opiekunowie
dzieci i młodzieży
z niepełnosprawnościami
Zapraszamy do odwiedzin i zapoznania się z naszą
ofertą edukacyjną.
Rekrutację prowadzimy
przez cały rok.
Zachęcamy do kontaktu i śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na facebooku.
Tel: 4163571 e-mail: [email protected]
zssbrzeg.szkolnastrona.pl
Ewa Konieczna
nauczyciel j. polskiego/logopeda
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu brzeg24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz