Nasze szkoły

Zamknij

DZIEŃ OTWARTY W "PIĄTCE"

AP 10:27, 10.04.2017 Aktualizacja: 02:29, 28.09.2025
Skomentuj DZIEŃ OTWARTY W "PIĄTCE"

Wiosna to czas, który uskrzydla, dodaje energii do życia, pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Każdego roku o tej właśnie porze nasza szkoła otwiera swoje drzwi dla najmłodszych - jeszcze przedszkolaków, którzy już za parę miesięcy z główkami chłonnymi wiedzy, serduszkami otwartymi na nowe przyjaźnie, nowiutkimi tornistrami i kolorowymi workami na kapcie rozpoczną naukę w klasach pierwszych.


To, co nieznane, często budzi obawę, zwłaszcza u najmłodszych. Dlatego więc 5 kwietnia Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Brzegu zorganizowała Dzień Otwarty. Miał on na celu przybliżenie działalności naszej placówki potencjalnym uczniom i ich rodzicom, którzy pragną zapewnić swoim Pociechom najlepszy start edukacyjny.

Pani dyrektor - Beata Kulbaka przedstawiła bogatą ofertę zajęć lekcyjnych i zajęć dodatkowych, prowadzonych przez kompetentną i zaangażowaną emocjonalnie w swoją pracę kadrę, ale również pokazała Gościom panujący w szkole klimat życzliwości, otwartości i akceptacji indywidualności każdego ucznia. Przedszkolaki i ich rodzice obejrzeli próbkę działalności artystycznej w wykonaniu uczniów klasy pierwszej i drugiej. Były popisy oratorskie laureatów konkursu recytatorskiego oraz żywiołowe wykonanie krakowiaka z obowiązkowymi hołubcami. Zebrani gromkimi brawami nagrodzili małych artystów, podziwiając niekwestionowane talenty. Następnie na hasło pani dyrektor utworzył się długi pociąg rezolutnych przedszkolaków, pan maszynista dał sygnał do odjazdu i dzieci pod opieką nauczycieli opuściły hol szkoły, by w czterech grupach zadaniowych wziąć udziałw przygotowanych dla nich zajęciach tematycznych - sportowych, teatralnych, plastycznych i zajęciach z tablicą multimedialną. W tym czasie pani dyrektor odpowiadała na pytania rodziców i rozwiewała ich obawy, związane z pójściem dzieci do szkoły. Po spotkaniu ogólnym w holu szkoły goście mogli porozmawiać indywidualnie z panią dyrektor - Beatą Kulbaką, panią wicedyrektor - Ewą Niemczyk, pedagogiem szkolnym - panią Alicją Zalewską i uczącymi w szkole nauczycielami.

Przyszli mali uczniowie z wypiekami na twarzach zwiedzili szkołę - sale lekcyjne, dwie świetlice, salę zabaw, jadalnię, pracownie komputerowe, bibliotekę, salę gimnastyczną, boisko

z zewnętrzną siłownią, przyszkolny plac zabaw i zieloną klasę. Zdradzimy tajemnicę, że byli oczarowani. Rodzice otrzymali od uczniów klas starszych - przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego - foldery z informacjami o ofercie edukacyjnej, specyfice i niepowtarzalnym klimacie naszej szkoły, ubarwione licznymi zdjęciami "z życia klas". Dla bohaterów popołudnia - dzieci - pamiątką ze spotkania były szkolne tarcze z logo szkoły, dyplomiki za osiągnięcia sportowe i wypracowane efekty zajęć plastycznych - bajeczne, różnobarwne motyle - symbole rozkwitającej wiosny.

Mamy ogromną nadzieję, że środowe spotkanie spełniło oczekiwania przybyłych gości i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym.

A zatem do zobaczenia we wrześniu!

Społeczność PSP nr 5

Magdalena Ignasiak

(AP)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu brzeg24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%