Program „Pudełko Życia” – dla Twojego bezpieczeństwa

0
fot. Blog Stowarzyszenia „Zdowie” przy Zespole Szkół Medycznych w Brzegu

Brzeskie Stowarzyszenie Promocji Zdrowia zaplanowało akcję na rzecz Seniorów mieszkających na terenie Powiatu Brzeskiego. „Pudełko życia” to program, który z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa m.in. osób starszych, samotnych w sytuacjach zagrożenia zdrowia.


Głównym celem Programu jest zapewnienie osobom starszym, osobom mającym problemy ze zdrowiem, niepełnosprawnym oraz samotnym – obok właściwej opieki – wsparcie w sytuacji wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia, czy podczas udzielania pomocy przez różnego rodzaju służby medyczne, socjalne i inne.

„Pudełko życia” – jest jak sama nazwa wskazuje plastikowym pojemnikiem ze specjalną naklejką, w której umieścić trzeba kartę informacyjną. Na nie wypisać należy najistotniejsze informacje dot. danej osoby, pacjenta. Następnie pudełko przechowywać można, np. w lodówce, a sama lodówka – miejsce przechowywania – również powinna być oznaczona taką samą naklejką jak pojemnik.

Czemu ma to służyć i jak może pomóc? Odpowiedź jest dosyć prosta. W przypadku pogorszenia się stanu zdrowia lub w sytuacji zagrożenia życia, służby ratunkowe łatwo mogą odnaleźć pudełko, a razem z nim podstawowe informacje o osobie potrzebującej pomocy. W ten sposób mogą sprawniej i skuteczniej przeprowadzić akcję ratunkową.
Brzeskie Stowarzyszenie Zdrowia zaprasza wszystkie zainteresowane osoby po odbiór BEZPŁATNYCH „Pudełek życia” do siedziby Brzeskiego Stowarzyszenia Promocji Zdrowia w Brzegu, przy ul. Kard. Wyszyńskiego 23 parter pok.17. Pudełka odbierać można od poniedziałku do piątku – w godz. od 9.00 do 14.00. Informacje udzielane są pod nr tel. 77 411 16 02, 694 935 227 oraz adresem email: nzoz.biuro@gmail.com.

Organizatorem akcji jest Brzeskie Stowarzyszenie Promocji Zdrowia w Brzegu, a sponsorem działań Fundacja Neuca dla Zdrowia.