Rozpoczął się remont ulicy Chrobrego. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i uważać na zmianę organizacji ruchu

0

Gmina Brzeg i Starostwo Powiatowe wyremontują jedną z głównych ulic w mieście. Prace już się rozpoczęły i prowadzone są na razie przy skrzyżowaniach z ul. Piastowską oraz droga krajową 39. Na remontowanych odcinkach obowiązuje tymczasowa zmiana organizacji ruchu.


– „Po obu stronach jezdni wprowadzono zakaz zatrzymywania się. Obostrzenia dotyczą zarówno jezdni, jak i chodnika. Na początku przyszłego tygodnia już pojawi się sprzęt budowlany, a wykonawca rozpocznie gruntowną przebudowę całej ulicy. Prosimy kierowców o wyrozumiałość i baczne obserwowanie oznakowania, które w trakcie remontu będzie się zmieniać” – czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego, który dotyczy remontu ul. Chrobrego na odcinku od skrzyżowania z DK 39 do skrzyżowania z ul. Piastowską.

Miejska część ul. Chrobrego remontowana jest z kolei od skrzyżowania z ul. Piastowską do skrzyżowania z ul. Kamienną. Pierwszy etap prac umożliwia na razie przejazd od strony wspomnianej ulicy Kamiennej, a wprowadzona organizacja ruchu całkowicie uniemożliwia wjazd od Piastowskiej. Należy jednak zaznaczyć, że wraz postępem prac ograniczania te będą ulegać zmianie, bowiem po wyremontowaniu jezdni i chodników na wysokości parkingu, wjazd będzie możliwy tylko od strony ul. Piastowskiej.

Dodajmy, że planowany termin zakończenia remontu powiatowego odcinka ul. Chrobrego wyznaczono do końca października bieżącego roku. Miejska cześć tej ulicy prawdopodobnie szybciej zostanie zakończona, bo przed wykonawcą jest jeszcze przebudowa ul. Kamiennej wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ul. Ofiar Katynia.

Cała miejska inwestycja ma zakończyć się do końca listopada 2019 roku, a koszt tego zadania wyniesie blisko 6,8 mln złotych. Inwestycja realizowana przez powiat będzie kosztować ponad 3,6 mln złotych.