Drugi przypadek śmiertelny w powiecie brzeskim i kolejne dwa zakażenia koronawirusem

0
fot. archiwum / zdjęcie poglądowe

Rzecznik prasowy wojewody opolskiego poinformowała dzisiaj (23.09) o 24 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawisem w województwie opolskim. Wśród nich są dwie osoby z powiatu brzeskiego. Opolski sanepid informuje z kolei o drugim przypadku śmiertelnym w naszym powiecie.


W ciągu ostatniej doby, pozytywny test na covid-19 stwierdzono u dwóch mężczyzn z naszego regionu. Senior jest w stanie dobrym i przebywa w domu, a drugi mężczyzna w średnim wieku jest hospitalizowany w Kędzierzynie-Koźlu. Jego stan jest stabilny.

Znacznie gorsze wiadomości przekazała Małgorzata Gudełajtis z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu: – „Z przykrością przekazuję informację o śmierci mieszkanki naszego regionu zakażonej wirusem SARS-CoV-2.  W Szpitalu Zespolonym w Kędzierzynie- Koźlu zmarła w wieku 96 lat kobieta pochodząca z powiatu brzeskiego, była obciążona chorobami współistniejącymi”.

Dodajmy, że od 4 marca, kiedy potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce, łącznie do chwili obecnej wykryto ich w całym kraju 81673. Wyzdrowiało 65651 osób, a zmarło 2344.