Absolutorium w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu

0
Reklama

Ostatni piątek kwietnia jest corocznie dniem pożegnania absolwentów ZSB w Brzegu. W tym roku po raz drugi w historii szkoły nie mogliśmy spotkać się na uroczystym apelu i pożegnać uczniów czwartych klas technikum, jak to było w tradycji. Bez uczniów klas młodszych, ale za to w pełnym rygorze epidemiologicznym uczniowie spotkali się po raz ostatni z wychowawcami oraz dyrekcją szkoły.  

Po czterech latach w technikum Zespołu Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu, 38 uczniów w zawodzie technik logistyk, technik pojazdów samochodowych zakończyło kolejny rozdział w życiu.  

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Chociaż na pewno odczuwacie radość i dumę, to nieobce jest także uczucie smutku. Szkoła była dla Was miejsce nauki, zdobywania wiedzy, ale także drugim domem – mówiły wychowawczynie Arleta Włodarczyk Bożena Cierniak.  

Pełne wzruszenia podziękowanie przygotowała wychowawczyni kl. 4 TLS – Arleta Włodarczyk, kierując swoje słowa do swoich uczniów: 

Spotykamy się w nietypowych okolicznościach, to bardzo trudny dla nas wszystkich czas, a zwłaszcza dla Was młodych ostatni rok był bardzo trudny.  

„Żeby docenić wartość miesiąca, spytaj matkę, której dziecko przyszło na świat za wcześnie. Żeby docenić wartość godziny, zapytaj zakochanych czekających na to, żeby się zobaczyć.  

Żeby docenić wartość minuty, zapytaj kogoś, kto przegapił autobus albo samolot. Żeby docenić wartość sekundy, zapytaj kogoś, kto przeżył wypadek. Żeby docenić wartość setnej sekundy, zapytaj sportowca, który na olimpiadzie zdobył srebrny medal. 

Czas na nikogo nie czeka, łapcie każdy moment, który przed Wami, bo jest wartościowy. Dzielcie go ze szczególnymi ludźmi, a będzie jeszcze więcej wart”  – cytowała wychowawczyni. 

– życzę Wam, żebyście swoje dorosłe plany mogli jak najszybciej realizować w normlanych warunkach, dużo zdrowia, szczęścia i wytrwałości w dążeniu do celu – mówiła Arleta Włodarczyk, wychowawczyni.  

Za kilka dni staniecie przed jednym z najważniejszych egzaminów – maturą. Wiem, jestem przekonana, że zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą Wam zdać egzaminy pozytywnie. Pomimo trudnych realiów pandemicznych z podziwem patrzyłam na Wasze dążenie do celu, Waszą determinację i ciężką pracę – mówiła do absolwentów Renata Jabłońska – Denes, dyrektor szkoły.   

Wasza przygoda z ZSB w Brzegu dobiegła końca, ale pamiętajcie, że drzwi tej szkoły zawsze będą dla Was otwarte. Gratulujemy wytrwałości, sukcesów, życzymy Wam wszystkiego co najlepsze, połamania piór na maturze! – dodała dyrektor.  

Przyjmijcie życzenia i ciepłe słowa pożegnania od Waszych młodszych kolegów, nauczycieli i dyrekcji. Powodzenia w dalszej edukacji i do zobaczenia!   
Monika Wojciechowska Pedagog szkolny Zespół Szkół Budowlanych im.Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA