Policjanci składają kierowcom propozycję: Zanim wyruszymy w trasę, przespacerujmy się na dowolny komisariat

0

To oferta nie do odrzucenia. Mundurowi zwrócili się kierowców, aby ci rozpoczęli nowy rok odpowiedzialnie. Propozycja policjantów skierowana jest szczególnie do kierowców, którzy planują podróż 1 stycznia, a więc kilkanaście godzin po sylwestrowej nocy.


– Zanim wyruszymy w trasę, przespacerujmy się na dowolny komisariat, a tam sprawdźmy swoją trzeźwość. Będzie to wyraz naszej odpowiedzialności. Alkohol wypity dnia poprzedniego, nawet pomimo przespanej nocy, wciąż jest w naszym organizmie i negatywnie wpływa na naszą koncentrację i umiejętności za kierownicą – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

– Niech to będzie noworoczne postanowienie wszystkich kierowców. Nie przeceniajmy swojej dyspozycji, gdy dzień wcześniej spożywaliśmy alkohol. Spacer na komisariat na pewno nam nie zaszkodzi, a wskazanie policyjnego alkosensora da nam pewność, co do naszego stanu – dodaje oficer prasowy KPP w Brzegu.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów prawa, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat oraz grzywna nie mniejsza niż 5 tys. złotych.