Nowa wystawa czasowa o tematyce kresowej w brzeskim Zamku

0

Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu niebawem otworzy dla zwiedzających kolejną wystawę czasową. Tym razem będzie to zbiór fotografii i dokumentów opisujących m.in. wybuch wojny i zajęcie Lwowa. Ekspozycja, pn. „Rubinowa broszka. Lwowska historia w listach opisana. Wystawa zdjęć i dokumentów z lat 1920-1949” dostępna będzie w Brzegu w dn. 20.02-30.04.2019.


„Rubinowa broszka. Lwowska historia w listach opisana” to wydana w 2012 roku książka przedstawiająca historię lwowskiej rodziny opisaną w listach z lat 1939-1950. Listy pochodzą m.in. ze Lwowa, Oflagu VII-A w Murnau, ze Starobielska, z San Benedetto del Tronto, z Londynu i Opola. To opis losów bliskich wielu Kresowianom. Korespondencja często dotyczy osób znanych w kraju i poza jego granicami.

Ekspozycja autorstwa Andrzeja Skibniewskiego, zatytułowana „Rubinowa broszka. Lwowska historia w listach opisana. Wystawa zdjęć i dokumentów z lat 1920-1949” będzie prezentowana w brzeskim Muzeum od 20 lutego 2019 r. do 30.04.2019 r. Tworzą ją fotografie i dokumenty opisujące wybuch wojny, zajęcie Lwowa przez obce armie, obozy jenieckie, zesłanie na Syberię, walki na Bliskim Wschodzie, Egipcie, we Włoszech, przesiedlenie do Polski Zachodniej, emigracje do Kanady, USA i Australii.

W imieniu Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy. Więcej informacji o bieżącej działalności Zamku znaleźć można na stronie www.zamek.brzeg.pl.