Świetna jazda Emanuela Drebschoka w wyścigach górskich

0

Młody zawodnik klubu kolarskiego „Ziemia Brzeska” powraca po kontuzji w wielkim stylu. Emanuel Drebschok wygrał w sobotę (18. maja) górski wyścig w Karkonoszach, a dzień później stanął na podium XI Ogólnopolskiego Kryterium Ulicznego w Podgórzynie.


– W ubiegłym roku Emanuel doznał poważnej kontuzji kręgosłupa. Przez ponad pół roku był wyłączony z treningów. Do ścigania wrócił na początku obecnego sezonu, a już teraz „kręci” doskonałe czasy. Z wyścigu na wyścig jest coraz szybszy – cieszy się trener Franciszek Moszumański.

W minioną sobotę, junior „Ziemi Brzeskiej” w karkonoskiej czasówce pokonał trzykilometrową trasę w 7,5 minuty i tym samym zwyciężył swoją kategorię wiekową w jeździe indywidualnej. Dzień później Emanuel wystartował w XI Ogólnopolskim Kryterium Ulicznym w Podgórzynie, a na linię mety dojechał na trzecim miejscu.

– Trasy obu wyścigów prowadziły po terenie górzystym. Były trudne technicznie i bardzo wymagające pod względem fizycznym. W Podgórzynie była szansa na zwycięstwo, jednak Emanuel popełnił drobne błędy taktyczne i dojechał jako trzeci. Niemniej ogromnie się cieszę z jego postawy. Jest młodym i niedoświadczonym zawodnikiem, ale bardzo utalentowanym – podsumowuje Franciszek Moszumański.

Dodajmy, że kolarze „Ziemi Brzeskiej” obecnie przygotowują się do Pucharu Polski. Punkty w poszczególnych zawodach będą premiowały zawodników do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski), która odbędzie się latem.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu zwycięstwo w kryterium ulicznym wywalczył inny młody zawodnik brzeskiego klubu. Ksawier Listowski (kat. żak) zajął 1. miejsce w Kędzierzynie-Koźlu.