Bajkowe hity oraz pokazy specjalne Matrixa na ekranach kina Odra w Oławie!

0

W bieżącym tygodniu zapraszamy do Kina Odra na ostatnie seanse „Króla Lwa”, „Yesterday” i „Annabelle wraca do domu” oraz na najnowszy film Woody’ego Allena „W deszczowy dzień w Nowym Jorku” oraz na animację dla całej rodziny – „Toy Story 4”.  A już wkrótce z okazji okrągłej 20 rocznicy produkcji „Matrix” zapraszamy do Kina Odra w Oławie na dwa wyjątkowe pokazy produkcji Wachowskich – w sobotę 24 sierpnia o godz. 17:15 na film „Matrix” a dzień później, w niedzielę 25 sierpnia o godz. 17:15 na „Matrix-Reaktywację”. Oba obrazy będą do obejrzenia w zremasterowanej cyfrowo wersji (2D, napisy). A dodatkowo na naszych widzów będą czekały matrixowe niespodzianki.
Zapraszamy do klimatycznego Kina Odra w Oławie!


„Król Lew”
Historia Króla Lwa to jedna z najpiękniejszych opowieści w dziejach kina. Po 25 latach od premiery kultowej animacji Jon Favreau w nowej wersji filmu ponownie zabiera widzów na afrykańskie sawanny.

Klasyczny „Król Lew” z 1994 r. jest powszechnie uznawany za arcydzieło animacji. Jest to również jedna z ulubionych pozycji widzów. Film nagrodzono Oscarami® za napisaną specjalnie na jego potrzeby piosenkę „Can You Feel the Love Tonight” (Elton John, Tim Rice) oraz muzykę (Hans Zimmer). W 1997 r. zadebiutowała na Broadwayu inspirowana animacją produkcja sceniczna, która zdobyła sześć nagród Tony®; 22 lata później jest to nadal jeden z największych broadwayowskich hitów. Niedawno odbyło się jego dziewięciotysięczne przedstawienie.

Favreau jako zagorzały miłośnik pionierskiego ducha Disneya, realizując „Króla Lwa” postanowił podejść do tematu w całkowicie nowatorski sposób. Środki, które zastosował by opowiedzieć tę historię są połączeniem technik filmu fabularnego z realistycznymi obrazami generowanymi komputerowo. Otoczenie postaci zostało zaprojektowane przy pomocy silnika gier. Najnowocześniejsze narzędzia wirtualnej rzeczywistości pozwoliły reżyserowi poruszać się po wirtualnym planie filmowym w poszukiwaniu lokalizacji i przy ustawianiu kamery – zupełnie jakby stał na afrykańskiej sawannie obok Simby.

Od czasu amerykańskiej premiery filmu pojawiają się bardzo pozytywne oceny, a sam obraz wywołuje różne emocje. Jedno nie ulega wątpliwości – „Król Lew” to przełomowe wizualne doświadczenie. Osiągnięcie techniczne, które nie ma sobie równych i sprawia, że chwilami mamy wrażenie oglądania filmu przyrodniczego, a nie fabularnego, przygodowego. Rozmach i bogactwo obrazu udowadniają jak siłę niosą ze sobą filmy Disneya i jak potrafią wpływać na całe pokolenia.

Zapraszamy do Kina ODRA na ostatnie seanse „Króla Lwa”. z dubbingiem. Przypominamy też o naszej promocji „Rodzina chodzi do kina” skierowanej do rodziców i dzieci. Bilety rodzinne przysługują minimum 3-osobowym rodzinom z co najmniej jednym dzieckiem do lat 12 i co najmniej jedną osobą dorosłą. Przy tej promocji cena biletu dla rodzica jest taka sama jak biletu dla dziecka.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/krol-lew/

„Toy Story 4”
Po wspaniałej produkcji Disneya „Król Lew” polecamy najnowszą animację najbardziej znanego studia filmowego czyli „Toy Story 4”!
Jeśli ktoś zastanawia się, czy warto wybrać się do kina na „Toy Story 4”, bo jak wiadomo nie każde kontynuacje są udane…to szczerze? Naprawdę warto! Twórcy animacji zapewniają nam dobrą zabawę, łzy śmiechu i wzruszenia…po prostu wyjdziecie z kina z uśmiechem od ucha do ucha.

Od początku seansu widać, że w świecie zabawek coś nie gra. Bonnie rozpoczyna rok szkolny, a Chudy już nie uczestniczy w zabawach z dziewczynką. Kiedy dziecko idzie na dzień otwarty do szkoły, Szeryf widzi, że coś się święci i postanawia wślizgnąć się niepostrzeżenie do plecaka. Zabawka postanawia pomóc przetrwać Bonnie pierwszy dzień, bo nie chce, żeby ta czuła się samotna. Wszystko dobrze się kończy, ale w ekipie Chudego pojawia się nowa postać – Sztuciek. Wtedy właśnie rozpoczyna się cała przygoda.
Bajka porusza temat bycia potrzebnym. Kiedy Bonnie rezygnuje z zabaw z Chudym na rzecz Szućka, ten postanawia zrobić wszystko, żeby nowy przyjaciel był przy niej na dobre i na złe. Szeryf staje na głowie i zamienia się w nauczyciela nowego członka ekipy. Niemal w każdej scenie widz pęka ze śmiechu, bo animacja jest pełna komicznych sytuacji i dialogów. Nie brakuje również wzruszających momentów.

Jeśli oglądaliście poprzednie części „Toy Story” wiecie, że mocną stroną tej bajki jest animacja. Na szczęście 4. część zachowała swój stary urok. Ba, wydaje się, że jest nawet lepiej. Każdy szczegół jest bardzo dobrze dopracowany. Lalki, rozpoczynając na całokształcie, a kończąc na czubku nosa, są idealne, a przy okazji bardzo realistyczne.
Koniecznie należy wspomnieć o muzyce, za którą odpowiedzialny jest Randy Newman. Kompozytor stworzył muzykę do takich bajek jak „Auta”, „Potwory i spółka”, a także do poprzednich części „Toy Story”. Warstwa muzyczna nie odbiega zatem w ogóle od tego, co widz mógł usłyszeć w poprzednich częściach i trzeba przyznać, że to duży plus.
Mimo że „Toy Story” to bajka, która opowiada o zabawkach, pokazuje także nas samych – ludzi. Każdy dobrze wie, co się czuje, kiedy zostaje się porzuconym. Człowiek stara się wtedy za wszelką cenę zrobić wszystko, żeby nie być samotnym. Dwoimy i troimy się, stajemy na rzęsach, żeby po prostu czuć się potrzebnym. Premiera bajki już 9 sierpnia. Zapraszamy do Kina ODRA, film można będzie obejrzeć do 22 sierpnia włącznie.
Na podstawie: www.antyradio.pl/Film/Recenzje/Toy-Story-4-recenzja
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/toy-story-4/

„W deszczowy dzień w Nowym Jorku”
Nowa komedia romantyczna Allena opowiada o zakochanej parze studentów, Gatsby’m (Timothée Chalamet) i Ashleigh (Elle Fanning), którzy postanawiają spędzić romantyczny weekend w Nowym Jorku – jednak ich plany ulegają zmianie równie szybko jak słoneczna pogoda, która znika w ulewnym deszczu. Gatsby uwielbia klimat Nowego Jorku i chce pokazać ukochanej Ashleigh rodzinne miasto. Niespodziewanie ich ścieżki rozchodzą się i każde z osobna przeżywa własne przygody, pełne humoru i zwrotów akcji. Reżyser filmowy (Liev Schreiber) zaprasza dziewczynę na pokaz roboczej wersji jego najnowszego dzieła. Będąca początkującą dziennikarką Ashleigh zostaje wciągnięta przez wydarzenia, dzięki którym poznaje scenarzystę (Jude Law) oraz gwiazdę kina – Francisco Vegę (Diego Luna). Pozostawiony samemu sobie Gatsby przypadkowo spotyka i spędza cały dzień w towarzystwie Chan (Selena Gomez) – młodej i błyskotliwej siostry swojej ex dziewczyny. Rozmarzony i skąpany w deszczu dzień w Nowym Jorku sprawi, że Ashleigh pozna siebie na nowo, a jej chłopak przekona się, że żyje się tylko raz – ale to wystarczy, jeżeli znajdzie się właściwą osobę. Zapraszamy do Kina Odra!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/w-deszczowy-dzien-w-nowym-yorku/

„Yesterday”
„All You Need Is Love” legendarna czwórka z Liverpoolu wykonała po raz pierwszy przeszło pół wieku temu. Teraz każdą wyśpiewaną przez Beatlesów zwrotkę na język kina przełożyli Danny Boyle i Richard Curtis. Ich film można nazwać rozbudowanym, blisko dwugodzinnym teledyskiem do jednego z najsłynniejszych utworów w historii muzyki. To pełna romantycznego uroku, muzycznej energii i brytyjskiego humoru komedia o miłości, natchniona twórczością zespołu, który w swoich piosenkach słowa „love” użył bagatela… ponad 600 razy!

Wystarczy 12 sekund przerwy w dostawie prądu na świecie, by legenda The Beatles dosłownie wyparowała z powierzchni Ziemi. Gdy ludzkość otrząsa się z krótkotrwałej ciemności, okazuje się, że tylko jeden człowiek pamięta o dokonaniach liverpoolskiego kwartetu. Skromny, nikomu nieznany amatorski muzyk niespodziewanie staje się jedynym spadkobiercą dokonań Lennona i reszty. Chwyta więc za gitarę i intonuje pierwsze akordy „Yesterday”. Świat nie może wyjść z zachwytu nad utworem, który słyszy… po raz pierwszy.

Idealna komedia na pełnię lata w Kinie Odra tylko do 8 sierpnia!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/yesterday/

„Annabelle wraca do domu”
Horror „Annabelle wraca do domu” opowiada losy rodziny znanej z części pierwszej universum.
Ed i Lorraine Warren są demonologami, którzy chcą za wszelką cenę uniemożliwić demonicznej lalce Annabelle dokonywanie kolejnych okrutnych czynów. Końcem panowania Annabelle ma być zamknięcie jej w odpowiednio przeznaczonym do tego miejscu. Miejscem tym ma być szklana gablota, która została poświęcona, pobłogosławiona i umieszczona w domu Warrenów.

Bezpieczeństwo kończy się pewnej upiornej nocy, kiedy Annabelle postanawia obudzić demony o niezbyt pokojowych zamiarach. Na cel duchy obrali córkę Eda i Lorraine, dziesięcioletnią Judy oraz jej znajomych.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/annabelle-wraca-do-domu/

Specjalne Pokazy „Matrix” i „Matrix-Reaktywacja” w Kinie Odra
„Matrix” to jeden z najważniejszych filmów lat 90., przełomowe dla efektów specjalnych kino science fiction, które w tym roku obchodzi 20. urodziny. To historia Neo, hakera, który zaczyna kwestionować istnienie naszej rzeczywistości i zostaje wplątany w walkę przeciwko tym, którzy ją kontrolują.

Rewolucyjny i kultowy już film „Matrix” miał swoją premierę 31 marca 1999 roku. Historia o Neo okazała się hitem, a efekty specjalne wykorzystane w filmie były przełomowe na skalę światową.Film w reżyserii braci Wachowskich, ze znakomitymi kreacjami aktorskimi: Keanu Reevesem (Neo), Laurencem Fishburnem (Morfeusz) i Carrie-Anne Moss (Trinity) w rolach głównych, natychmiast po premierze obsypany został nagrodami (zdobył m.in. aż cztery Oskary, trzy nagrody MTV Movie Awards, dwie nagrody BAFTA, Empire Awards, Saturn). Zarówno dla krytyków filmowych, jak i widzów jasne było, że obraz ten jest absolutnie nowatorski i wyjątkowy.

„Dwadzieścia lat temu „Matrix” stał się swoistą zapowiedzią i ikoną nadchodzących nowych czasów – jego premiera na przełomie tysiącleci dodaje temu wszystkiemu jeszcze silniejszego wydźwięku. Rok 1999 to czas, w którym Internet wydawał się jeszcze terenem dziewiczym i niezmierzonym – ludzi napawał lęk przed tym, co nadchodzi i przed wszystkimi zmianami technologicznymi, które w tak krótkim czasie i tak szybko zaczęły dokonywać się na oczach wszystkich. Produkcja zwiastowała to, co nowe, to, co prawdopodobnie nieuniknione i jednocześnie prowokowała do zastanowienia się nad miejscem człowieka w rzeczywistości.Możliwe, że teraz, kiedy już jesteśmy obyci ze światem smartfonów, laptopów, robotów, wirtualnych okularów i mnóstwa innych nowinek, które mnożą się na rynku technologicznym prawdopodobnie nie będziemy aż tak porażeni światem przedstawionym w filmie „Matrix”. Duża część widzów urodzonych po roku 2000 otwarcie wyznaje, że nie rozumie produkcji, uważa ją za nieciekawą, mało odkrywczą, taką, która „zawodzi oczekiwania”.

Warto jednak pamiętać, że ten film powstawał w zupełnie innych czasach, a jego wejście na ekrany kin spotkało się z prawdziwym szałem wśród oczarowanej cyberświatem publiczności. I choć opinii na temat fenomenu „Matrixa” jest prawdopodobnie tyle, co samych oglądających, przełomowości temu obrazowi zwyczajnie nie da się odmówić”. (Michalina Reda, naekranie.pl).

A z okazji okrągłej 20 rocznicy produkcji „Matrix” zapraszamy do Kina Odra w Oławie na dwa wyjątkowe pokazy produkcji Wachowskich – w sobotę 24 sierpnia o godz. 17:15 na film „Matrix” a dzień później, w niedzielę 25 sierpnia o godz. 17:15 na „Matrix-Reaktywację”. Oba obrazy będą do obejrzenia w zremasterowanej cyfrowo wersji (2D, napisy). A dodatkowo na naszych widzów będą czekały matrixowe niespodzianki. Bilety w cenie 15 zł na 1 seans, przy zakupie biletów na 2 seanse: cena 1 biletu wynosi 12 zł.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/matrix/


UWAGA KONKURS!

Redakcja tygodnika Panorama Powiatu oraz portalu Brzeg24.pl przygotowała dla Czytelników konkurs, w którym do wygrania jest aż 7 biletów na dowolnie wybrany seans w Kinie Odra. Nie trzeba odpowiadać na żadne pytania i brać udziału w losowaniu. Tutaj liczy się szybkość działania, a więc wystarczy, że udostępnicie i zalajkujecie na naszym Facebooku post z tym artykułem, a w komentarzu oznaczycie osobę, z którą chcielibyście wybrać się do kina. Siedem pierwszych osób (wpisów), które spełnią trzy powyższe warunki otrzyma zaproszenie dla jednej osoby do Kina Odra w Oławie.

WAŻNE: Bilety będzie można zrealizować na dowolnie wybrany film lub bajkę z repertuaru Kina Odra. Zwycięskie wpisy konkursowe zostaną „zalajkowane” przez profil Panoramy Powiatu. Bilety będzie można odebrać w kasie kina (najpóźniej do 31 sierpnia 2019) po wcześniejszym kontakcie z naszą redakcją, tel. 690 80 30 70.