Policjanci z Brzegu zatrzymali włamywacza. 31-latek kradł co popadnie

0
fot. KPP w Brzegu

Do 15 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Brzegu. Mężczyzna w warunkach recydywy włamywał się i kradł. W jego zainteresowaniu były m.in. elektronarzędzia, sprzęt wędkarski i sportowy, a także odzież. Trafił już do więzienia za wcześniejsze przestępstwa.


– Policjanci z Brzegu podejrzewali 31-letniego mieszkańca miasta o kradzież perfum z jednej z drogerii w mieście. Funkcjonariusze zabezpieczyli materiały dowodowe i monitoring. Na tej podstawie wytypowali podejrzewanego. Podejrzewali również, że może on mieć związek z innymi kradzieżami w mieście – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

– Policjanci postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia i zapukali do drzwi podejrzewanego. Wówczas okazało się, że ich typowania były trafne. Funkcjonariusze w piwnicy 31-latka ujawnili elektronarzędzia, sprzęt wędkarski, sportowy i nową odzież. Jak się okazało mężczyzna we wrześniu miał się włamać m.in. do piwnicy, garażu i mieszkania. Straty jakie spowodował swoim działaniem to ponad 7 000 złotych – dodaje oficer prasowy KPP w Brzegu.

Większość skradzionego mienia została już zwrócona właścicielom. 31-latek usłyszał 5 zarzutów związanych z kradzieżami i włamaniami. Do wszystkich się przyznał, grozi mu teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna miał na swoim koncie wcześniej popełnione przestępstwa, za które trafił już do więzienia na kilkanaście miesięcy.