Filmowe hity i premiery. W Kinie Odra każdy znajdzie coś dla siebie

0

Kiedy jesień w pełni a na dworze wietrznie, nieprzyjemnie i szybko robi się ciemno (zwłaszcza po zmianie czasu!) zapraszamy do Kina Odra w Oławie, gdzie każdy znajdzie dla siebie coś, co wprawi go w dobry humor!


W jesienne popołudnia naszym najmłodszym widzom i ich opiekunom polecamy familijną animację: „Mój przyjaciel Ufik”. Do końca października zapraszamy również na film „Ikar. Legenda Mietka Kosza” z doskonałą rolą Dawida Ogrodnika. Przypominamy, że z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących ten film wyświetlamy również z audiodeskrypcją.
Od 1 listopada na ekranie Kina Odra pokazywać będziemy polskiego kandydata do Oscara – film „Boże ciało” w reżyserii Jana Komasy oraz obraz, który może namieszać najbardziej podczas przyszłorocznej gali rozdania Oscarów – wszakże kreacja Joaquina Phoeniksa w filmie „Joker” to pewniak do oscarowej nominacji.

Mamy także coś dla tych, którzy nie boją się bać… 31 października czyli w Halloween, dokładnie o godz. 20:00 wyświetlimy horror „Dom strachów”. Czekać też na Was będą „straszne” niespodzianki!

W tym tygodniu w Kinie Odra pokażemy również najbardziej szalonego zdobywcę Złotej Palmy od czasów „Pulp Fiction”! Film „Parasite” w Kinie Odra dwukrotnie – 28 października (poniedziałek) o godz. 20:00 i 30 października (środa) o godz. 17:30.
A na koniec ważna informacja: we wtorek 29 października Kino Odra będzie nieczynne, bo o godz. 19:00 w Oławie wystąpi Sławek Uniatowski. Zapraszamy, bilety jeszcze dostępne.

Parasite
Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć…
„Parasite” to jeden z najlepszych filmów tego roku. Zwariowana karuzela emocji i tropów gatunkowych, obok której nie da się przejść obojętnie. W Kinie Odra na dwóch seansach: 28 października (poniedziałek) o godz. 20:00 i 30 października (środa) o godz. 17:30. Zapraszamy!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/parasite/

Boże ciało
„Boże Ciało” Jana Komasy od premiery na festiwalu w Wenecji święci triumfy na światowym rynku. Twórcy mogą się pochwalić kolejnymi sukcesami – prawa do dystrybucji filmu zostały sprzedane do imponującej liczby prawie 40 krajów. Dodatkowo, produkcję uwzględniono w programach blisko 60 międzynarodowych festiwali.
„Boże ciało” to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Pod jego nieobecność chłopak udając księdza, zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku…
Uwaga! Informujemy, że film będzie wyświetlany z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i niedowidzących wraz z napisami polskimi dla osób niesłyszących. Wersja na słuchawki jest słyszalna tylko przez słuchawki – nie zakłóca odbioru pozostałym osobom na widowni. Wypożyczenie słuchawek jest bezpłatne, warunkiem skorzystania z oferty jest zakup biletu na seans.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/boze-cialo/

Joker
Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC – Jokera po raz pierwszy na wielkim ekranie. Przedstawiony przez Phillipsa obraz kultowego czarnego charakteru Arthura Flecka – człowieka zepchniętego na margines, to nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/joker/

Dom Strachów
Idealna propozycja na Halloween!
Grupa znajomych wybiera się w Halloween do rozrywkowego domu strachów. Kiedy okazuje się, że pracownicy domu znają ich najskrytsze lęki i najboleśniejsze wspomnienia – i wiedzą, jak je wykorzystać – niewinna zabawa zamienia się w makabryczny koszmar…
Zapraszamy 31 października o godz. 20:00. Czekać na Was będą straaasznie smaczne niespodzianki!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/dom-strachow/

Mój przyjaciel Ufik
Gotowi na przygodę nie z tej ziemi?
Mały Willy przez przypadek trafia na niezwykłą planetę. Wszystko jest tu nie z tej ziemi, ale jego największym odkryciem jest Ufik – niesforny, uroczy psotnik o ośmiu łapkach i wielkim sercu. Aby odnaleźć drogę do domu, wspólnie wyruszą w fantastyczną podróż, podczas której przeżyją mnóstwo przygód i staną się najlepszymi przyjaciółmi!
Dajcie się zabrać w podróż do zachwycającego świata pełnego barw i niezwykłych stworzeń – i przekonajcie się, że przyjaźń to super przygoda!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/moj-przyjaciel-ufik/

Ikar. Legenda Mietka Kosza
Wbrew wszelkim przeciwnościom losu i własnym ograniczeniom Mietek Kosz zostaje wirtuozem fortepianu. Bill Evans uznał Kosza za jednego trzech najwybitniejszych muzyków swoich czasów i chciał nagrywać z nim w Stanach Zjednoczonych. Jednak okrzykniętemu geniuszem chłopakowi z polskiej prowincji oszałamiająca kariera nie daje szczęścia. Nie umie żyć bez ludzi, bez miłości i przyjaźni. W każdej nowo poznanej kobiecie próbuje odnaleźć bezgraniczną miłość i oddanie, którego doświadczył w dzieciństwie od swojej matki.
Jak większość ludzi wybitnych musi walczyć z wewnętrznymi demonami i samotnością…
Przypominamy, że film wyświetlamy z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i niedowidzących wraz z napisami polskimi dla osób niesłyszących.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/ikar-legenda-mietka-kosza/

Refleksyjny Sławek Uniatowski na jedynym koncercie w Oławie
Sławek Uniatowski to pochodzący z Torunia wokalista, który sceniczną karierę zaczynał w programie „Idol” w 2005 roku. Od tamtej pory występował zarówno solowo, jak i w zespołach. Gościnnie nagrywał m.in. z Marylą Rodowicz, Zbigniewem Wodeckim, Davidem Fosterem i Rasmentalism.
Przed rokiem ukazała się jego debiutancka solowa płyta „Metamorphosis”. Składają się na nią autorskie kompozycje wokalisty do tekstow własnych, Tomasza Organka, Michała Zabłockiego i Janusza Onufrowicza.
Teksty traktują o miłości, przyjaźni, przemijaniu, nadziei i akceptacji samego siebie oraz skłaniają do refleksji. Proponowana przez artystę muzyka to połączenie jazzu, soulu, popu z lekką dawką rytmów brazylijskich. Na koncercie w OWE Odra 29 października o godz. 19:00 nie zabraknie wybranych utworów z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, Franka Sinatry czy Andrzeja Zauchy. Bilety normalne w cenie 95 zł i ulgowe w cenie 75 zł jeszcze dostępne w kasie OWE Odra i online na kultura.olawa.pl.
Więcej informacji na: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/uniatowski-metamorphosis/


UWAGA KONKURS!

Redakcja tygodnika Panorama Powiatu oraz portalu Brzeg24.pl przygotowała dla Czytelników konkurs, w którym do wygrania jest aż 7 biletów na dowolnie wybrany seans w Kinie Odra. Nie trzeba odpowiadać na żadne pytania i brać udziału w losowaniu. Tutaj liczy się szybkość działania, a więc wystarczy, że udostępnicie i zalajkujecie na naszym Facebooku post z tym artykułem, a w komentarzu wpiszecie tytuł filmu, na który chcielibyście się wybrać. Siedem pierwszych osób (wpisów), które spełnią trzy powyższe warunki otrzyma zaproszenie dla jednej osoby do Kina Odra w Oławie.


WAŻNE: Bilety będzie można zrealizować na dowolnie wybrany film lub bajkę z repertuaru Kina Odra. Zwycięskie wpisy konkursowe zostaną „zalajkowane” przez profil Panoramy Powiatu. Bilety będzie można odebrać w kasie kina (najpóźniej do 30 grudnia 2019) – szczegóły pod nr tel. 690 80 30 70.