Kino Odra zaprasza na premierę „Sala samobójców: Hejter”

0

W nadchodzącym tygodniu na dużym ekranie Kina Odra: „Sala samobójców. Hejter” – druga część filmowego hitu z 2011 roku, „Małe kobietki” – najnowsza ekranizacja kultowej powieści Louisy May Alcott, „Boże ciało” – polski kandydat do Oscara (tylko 1 seans!), „Parasite” – „czarny koń” tegorocznych Oscarów (tylko 1 seans!), „Joker” – z genialną rolą Joaquina Phoenixa (tylko 1 seans!), „Sonic szybki jak błyskawica” – komedia familijna o przygodach Jeża Sonica oraz „Swingersi” – najnowsza polska komedia o miłosnych manewrach. Zapraszamy!


Sala samobójców: Hejter
„Hejter” jest stosunkowo luźną kontynuacją nakręconej niemal dekadę temu „Sali samobójców”. Pozwala zanurzyć się w przedstawionej na ekranie rzeczywistości, której daleko do dokumentalnego odtwarzania współczesnej Polski, ale która jest na tyle bliska realiom, że widzowie będą mogli przejrzeć się w niej niczym w cyfrowym zwierciadle.
Główny bohater filmu, Tomek Giemza (Maciej Musiałowski) jest wrażliwym, dość skrytym chłopakiem, który swobodnie porusza się w świecie cyfrowych pozorów, podwójnych tożsamości i wirtualnych afrodyzjaków. Dzięki protekcji zamożnych warszawiaków, Zofii i Roberta Krasuckich (Danuta Stenka i Jacek Koman), udało się mu uciec od szarej egzystencji na polskiej prowincji wprost na prestiżowe studia prawnicze i potencjalnie w ramiona łowców talentów. Giemza błyskawiczne uczy się sztuki przetrwania w nowych realiach. Staje się produktem swoich czasów, a Internet zaczyna wykorzystywać jak wirtualną scenę, którą zapełnia ludzkimi marionetkami…
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/sala-samobojcow-hejter/

Małe kobietki
Ósma adaptacja bestsellerowej XIX-wiecznej powieści w reżyserii Grety Gerwig rozgrywa się w dwóch planach czasowych, swobodnie przeskakując od teraźniejszości do przeszłości i z powrotem. 
Jo March pracuje jako nauczycielka w Nowym Jorku. Kobieta wspomina przeszłość swoją i trzech sióstr. To niesamowita opowieść o dorastaniu, pierwszej miłości, wieloletnich przyjaźniach i wolności z wojną secesyjną w tle.
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/male-kobietki/

Oscarowe powtórki: Joker
Arthur Fleck nie ma łatwego życia. Dorabia na ulicach Gotham w roli klauna, ale natyka się na przybierający na intensywności społeczny ostracyzm, wliczając w to przemoc fizyczną. Próbuje śmiać się ze swej mizernej doli na scenie, licząc na karierę komika stand-upowego, ale widzowie z jakiegoś powodu nie chcą się śmiać. Gdy wraca do domu komunikacją miejską, często wpada w niekontrolowany śmiech, a siedzący obok pasażerowie nie rozumieją, że jest to przypadłość medyczna. Jedynie w mizernym mieszkaniu, które dzieli z ukochaną matką wierzącą, że jej dawny pracodawca, Thomas Wayne, wyciągnie ich z dołka, Arthur Fleck czuje się w pełni sobą. Zwłaszcza gdy ogląda programy telewizyjne, na które może projektować swe skromne marzenia o byciu dowcipnym i docenianym człowiekiem sukcesu, wywołującym uśmiech u wszystkich dookoła. Perfidny los podsunie biednemu Arthurowi okazję do spełnienia części swych fantazji, ale gdy do tego dojdzie, nikomu nie będzie do śmiechu. 
Uhonorowany 2 Oscarami „Joker” w reżyserii Todda Phillipsa do zobaczenia 10 marca o godz. 15:15.
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/joker/

Oscarowe powtórki: Boże ciało
Podczas pobytu w zakładzie poprawczym młody wrażliwy chłopak, Daniel, przechodzi głęboką przemianę duchową. Marzy o tym, żeby zostać księdzem, ale z zasądzonym wyrokiem nie ma szans na dostanie się do seminarium duchownego. Jednak gdy zostaje zwolniony warunkowo z poprawczaka, zamiast do nakazanej pracy w stolarni udaje się do niewielkiej parafii, gdzie pod nieobecność proboszcza postanawia spełnić swoje marzenie. Przyjdzie mu zmierzyć się z zadrą, która tkwi w miejscowej ludności po przebytej tragedii. Film osnuty na prawdziwych wydarzeniach dotyka uniwersalnych i ponadczasowych problemów związanych z duchowością człowieka, wiarą, poszukiwaniem właściwego wymiaru i sensu religii, potrzebą dokonywania w życiu istotnych przewartościowań oraz z podziałami społecznymi.
Zapraszamy tylko raz – 9 marca o godz. 15:15.
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/boze-cialo/

Oscarowe powtórki: Parasite
Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.
Na „Parasite”, zdobywcę 4 Oscarów zapraszamy 12 marca o godz. 17:40.
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/parasite/

Sonic szybki jak błyskawica
„Jeż Sonic” to aktorska komedia przygodowa, oparta na przebojowej grze wideo, której akcja skupia się na pewnym siebie, nieco bezczelnym niebieskim jeżu. Na ekranie zobaczymy (głównie złe) przygody Sonika z całym skomplikowaniem życia na Ziemi, które właśnie zaczyna wieść u boku swego nowo poznanego przyjaciela – człowieka – Toma Wachowskiego (James Marsden). Sonic i Tom łączą siły, by powstrzymać działania dr. Robotnika (Jim Carrey), który pragnie schwytać jeża i użyć jego niezwykłych mocy, by przejąć kontrolę nad światem. 
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/sonic-szybki-jak-blyskawica/

Swingersi
Nuda i rutyna w związku? Seks spowszedniał jak mycie zębów, a ogień w sypialni wygasł, ograniczając się jedynie do standardowego „raz w miesiącu”? Komediowe perypetie trzech par nie pozostawiają złudzeń, że trawa zawsze wydaje się bardziej zielona u sąsiadów.
Dorota marzy o namiętności jak w „Pięćdziesięciu twarzach Greya”, ale jej partner Andrzej zamiast interesować się jej potrzebami, woli zabawę w gry na konsoli.
Idealna para z show-biznesu – Iwona i Fabian – w pogoni za nowymi followersami i lajkami jest gotowa przekroczyć niemal każdą granicę.
Sylwia, Bartek i Cezary przez przypadek postawią swoją relację dosłownie na ostrzu noża.
Jednej gorącej nocy wszyscy bohaterowie spotkają się, żeby sprawdzić, jak daleko można się posunąć w miłosnych manewrach…
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/swingersi/