Kino Odra zaprasza na ciekawe propozycje filmowe! W konkursie do wygrania bilety

0
fot. Kino Odra / materiały prasowe

W sierpniu zapraszamy do Kina Odra od wtorku do niedzieli na ciekawe propozycje filmowe! Tylko do czwartku 30 lipca na dużym ekranie: „Turu. W pogoni za sławą”, „Jak być dobrą żoną”, „Co przyniesie jutro”, a od piątku 31 lipca w Kinie Odra: premierowo „Jezioro dzikich gęsi” oraz „Scooby-Doo!” i „Zew krwi”. Po krótkiej przerwie wracamy również z cyklem konkursów, w których do wygrania będą bilety do kina na dowolnie wybrany seans.


Zew krwi
Wzruszające kino familijne o wielkiej przyjaźni między człowiekiem a psem!
Zrealizowany na podstawie klasycznej powieści Jacka Londona „Zew krwi” opowiada porywającą historię Bucka, psa o wielkim sercu, którego świat staje na głowie, gdy wprost z sielskiego domu w Kalifornii trafia na egzotyczne pustynie śnieżne Alaski podczas gorączki złota lat 90-tych XIX wieku. Jako nowicjusz w drużynie psich zaprzęgów – a później jej przywódca – Buck przeżywa przygodę życia, a ostatecznie odnajduje swoje prawdziwe miejsce w świecie i staje się panem swego losu.
Kiedy gramy?
31/07 godz. 15:30; 01/08 godz. 17:40; 02/08 godz. 15:30.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/zew-krwi/

Scooby-Doo!
Pierwsza kinowa animacja ze Scooby-Doo w roli głównej!
„Scooby-Doo!” pokazuje początki wieloletniej przyjaźni Scooby’ego i Kudłatego. Dowiemy się, jak wspólnie z Fredem, Velmą i Daphne założyli oni słynną Tajemniczą Spółkę. Teraz, po setkach śledztw i przygód, Scooby i jego gang stają w obliczu największego i najtrudniejszego wyzwania. Ktoś chce uwolnić psa z zaświatów, Cerbera. Młodzi detektywi starają się powstrzymać globalną „apsokalipsę”. Jednocześnie odkrywają sekrety z przeszłości Scooby’ego i poznają jego przeznaczenie – wspanialsze, niż ktokolwiek sobie wyobrażał…
Kiedy gramy?
31/07 godz. 17:50; 01/08 godz. 13:15 i 15:30; 02/08 godz. 13:15 i 17:50.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/scooby-doo/

Jezioro dzikich gęsi
Stylowy kryminał neo-noir, będący prawdziwą ucztą dla zmysłów premierowo w Kinie Odra!
Główny bohater filmu, gangster Zhou, wpada w poważne tarapaty. Po tym, jak omyłkowo zastrzelił policjanta, sam staje się ruchomym celem. Jedyną szansą dla mężczyzny jest ucieczka.
Pomocy Zhou szuka u miejscowej prostytutki. To właśnie kobieta ma być jego łącznikiem ze światem. Zwłaszcza że nikomu oprócz niej nie może zaufać. W pogoń za bohaterem rusza bowiem nie tylko żądna zemsty policyjna jednostka specjalna, ale i skuszeni potencjalnym zarobkiem łowcy nagród, a w tle pojawia się również była żona mężczyzny.  
W wielopoziomowym, pełnym retrospekcji kryminale Diao Yinana nic nie jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka. Reżyser skutecznie myli tropy, co rusz umiejętnie pogrywając z uwagą widza
Kiedy gramy?
31/07 godz. 20:00; 01/08 godz. 20:00; 02/08 godz. 20:00.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/jezioro-dzikich-gesi/

Jak być dobrą żoną
Laureatka Oscara Juliette Binoche w najlepszej francuskiej komedii o emancypacji!
Akcja filmu rozpoczyna się pod koniec lat 60. we Francji. Główna bohaterka Paulette prowadzi szkołę dla dziewcząt, która przygotowuje je do opiekowania się domem i rodziną. Uczy jak zarządzać domem i budżetem, ale także jak np. cerować bieliznę męża, oprawić królika, wypchać ptaka, naprawić drewnianą podłogę, wyczyścić przypaloną patelnię, czy jak wykorzystać całodniowe resztki. Nadzorując rodzinną instytucję szkolną, Paulette żyje w ryzach modelu, który ją dusi. Dopiero śmierć jej męża, Roberta, otwiera jej oczy. Czy to ponowne spotkanie pierwszej miłości, czy wiatr wolności wiejący z Paryża (film kończy się w maju 1968 roku) sprawiają, że Paulette w wieku pięćdziesięciu lat jest gotowa kwestionować porządek ‘męskiego’ świata?
Nagle wszystko to, czemu hołdowały przez lata, wydaje się być dla Paulette i jej młodych uczennic przestarzałe i niesprawiedliwe. Bohaterki zaczynają więc walczyć o zaspokojenie swoich pragnień i prawa do życia na swoich warunkach!
Zapraszamy do Kina Odra na zabawną, wartką i radosną produkcję będącą jednocześnie manifestem w obronie ewolucji społeczeństwa. Tylko do 30 lipca!
Kiedy gramy?
27/07 godz. 19:00; 28/07 godz. 10:00 i 20:00; 29/07 godz. 17:45; 30/07 godz. 20:00.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/jak-byc-dobra-zona/

Turu. W pogoni za sławą
Disco w polu? Talent tej nioski porwie miasta i wioski!
Jeszcze tylko do 30 lipca zapraszamy do Kina Odra na roztańczoną i rozśpiewaną animację o muzycznym talencie rodem z kurnika!
Przez swój śmieszny wygląd oraz fakt, że nie potrafi składać jajek, kurka Turu jest źródłem żartów dla całego kurnika. Wszystko zmienia się, kiedy Isabel – emerytowana nauczycielka muzyki zabiera kwoczkę na swoją farmę. Tam też dochodzi do niebywałego odkrycia. Okazuje się, że Turu posiada niezwykły talent. Nie tylko potrafi mówić ludzkim głosem, ale również wspaniale śpiewać. Isabel jednak – z obawy, że inni ludzie mogą chcieć wykorzystać kurkę do własnych celów – postanawia zatrzymać jej sekret w tajemnicy. Niestety pewnego dnia dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Kobieta spada z dachu i traci pamięć… Kiedy karetka zabiera ją do szpitala, Turu pozostaje sama i bez ochrony. Dzielna kwoczka nie załamuje się jednak i postanawia wyruszyć w podróż, aby odnaleźć przyjaciółkę. W jej trakcie poznaje małego Mateo, syna właściciela cyrku. Wspólnie tworzą spektakl, który przynosi Turu wielki rozgłos. Mimo sławy i scenicznego sukcesu rozśpiewana kurka nie zamierza jednak zrezygnować z misji odnalezienia ukochanej Isabel…
Kiedy gramy?
27/07 godz. 16:00; 28/07 godz. 15:30; 29/07 godz. 11:00 i 15:30; 30/07 godz. 11:00 i 15:30.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/turu-w-pogoni-za-slawa/

Co przyniesie jutro
To nie jest kolejny film o tym, że życie zaczyna się po rozstaniu. I że wystarczy zapisać się na kurs tańca, żeby wszystko wróciło do normy. To szczery, intymny, poruszający i pełen emocji portret kobiety, która próbuje ułożyć swoje życie na nowo, po tym, gdy jej mąż odchodzi do innej kobiety.
To „intymna, kojąca, pełna emocji i humoru historia! (…)” – pisze Pete Hammond w Deadline Hollywood. „Ten film daje nam emocjonalną prawdę i nadzieję” – dodaje Martyna Harland w rozmowie z Grażyną Torbicką w Filmoterapii magazynu Sens. Annette Bening w roli Grace, kobiety próbującej ułożyć swoje życie na nowo, to niezwykły popis umiejętności aktorki, który krytycy określili jej jednym z najlepszych występów.
W tej szczerej, pozbawionej lukru opowieści o życiu po rozstaniu, Annette Bening buduje poruszający portret kobiety, która podejmuje niełatwą walkę o siebie i swoje nowe życie. To kino wielkich emocji, intensywna, a jednocześnie niezwykle intymna opowieść, w której znajdziemy bezsilność i zagubienie, które tak często towarzyszą miłosnym kryzysom, ale także chwile śmiechu, wzruszenia i radości, które tak nieoczekiwanie odkrywamy w momentach życiowych przełomów. W roli głównej czterokrotnie nominowana do Oscara i dwukrotnie nagrodzona Złotym Globem Annette Bening („American Beauty”, „Wszystko w porządku”). U boku aktorki zobaczymy Billa Nighy’ego („To właśnie miłość”, „Czas na miłość”) oraz gwiazdę serialu „The Crown”, Josha O’Connora.
Zapraszamy do Kina Odra!
Kiedy gramy?
28/07 godz. 17:30; 29/07 godz. 20:00; 30/07 godz. 17:30.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/co-przyniesie-jutro/


UWAGA KONKURS!

Redakcja tygodnika Panorama Powiatu oraz portalu Brzeg24.pl przygotowała dla Czytelników konkurs, w którym do wygrania jest aż 7 biletów na dowolnie wybrany seans w Kinie Odra. Nie trzeba odpowiadać na żadne pytania i brać udziału w losowaniu. Tutaj liczy się szybkość działania, a więc wystarczy, że udostępnicie i zalajkujecie na naszym Facebooku post z tym artykułem, a w komentarzu wpiszecie „Kino Odra”. Siedem pierwszych osób (wpisów), które spełnią trzy powyższe warunki otrzyma zaproszenie dla jednej osoby do Kina Odra w Oławie.

WAŻNE: Bilety będzie można zrealizować na dowolnie wybrany film lub bajkę z repertuaru Kina Odra. Zwycięskie wpisy konkursowe zostaną „zalajkowane” przez profil Panoramy Powiatu. Bilety będzie można odebrać w kasie kina (najpóźniej do 31 sierpnia 2020 r.) – szczegóły pod nr tel. 690 80 30 70.