„Czyściec”, „Banksterzy” i „Saint Maud” na ekranie w Kinie Odra [repertuar]

0

W listopadzie Kino Odra w Oławie będzie nieczynne w poniedziałki. Zapraszamy od wtorku do niedzieli na mocną dawkę filmowych emocji! Jeszcze tylko do czwartku 29 października w Kinie Odra dwie polskie produkcje – „Banksterzy” i „Polot”. Zostaje z nami najnowsza wizjonerska ekranizacja „Pinokia” a od piątku 30 października zapraszamy na nowości – „Czyściec”, „Sekret bogini fortuny” i „Saint Maud”. Do zobaczenia w Kinie Odra!


Czyściec
Ludzie od najdawniejszych czasów zastanawiali się, co czeka ich po śmierci. I chociaż nikomu nie udało się zgłębić sedna tajemnicy, to na przestrzeni wieków pojawiały się osoby, które… wiedziały i widziały więcej. Fulla Horak, św. Faustyna Kowalska, św. Ojciec Stanisław Papczyński i św. Ojciec Pio – to mistycy, którzy otrzymali łaskę bycia odwiedzanymi przez dusze czyśćcowe i którzy przez chwilę mogli oglądać sąd ostateczny, Niebo, Piekło i to co najbardziej tajemnicze – Czyściec. Na podstawie ich niesamowitych doświadczeń powstał film Michała Kondrata „Czyściec”. Nowe dzieło twórcy docenionych w Polsce i za granicą obrazów „Miłość i Miłosierdzie” i „Dwie Korony” to poruszająca opowieść o duszach żyjących w ciałach oraz tych, które opuściły już ziemski świat. Próba znalezienia odpowiedzi na to, co czeka nas na końcu naszej, ludzkiej egzystencji. Zdjęcia do filmu realizowane były w Polsce, Francji, Włoszech i USA.
Tylko trzykrotnie na ekranie Kina Odra. Zapraszamy!
Kiedy gramy?
30/10 godz. 15:30; 31/10 godz. 18:15; 03/11 godz. 15:30.
Bilety online
http://kultura.olawa.pl/filmy/czysciec/

Sekret bogini fortuny
Najnowszy film mistrza włoskiego kina Ferzana Özpetka. 
Annamaria, która musi udać się na obserwację do szpitala, oddaje dwójkę swoich dzieci pod opiekę wieloletnich przyjaciół gejów – Artura i Alessandra. Są razem od ponad piętnastu lat, ale w ich wspólne życie już dawno wkradła się rutyna i kłótnie, a po gorącym uczuciu pozostały ledwie wspomnienia. Kiedy wydaje się, że ich związek niechybnie zmierza ku końcowi, bohaterowie niespodziewanie dostają od losu drugą szansę. Pojawienie się pociech przyjaciółki wywraca ich dotychczasowe życie do góry nogami, a sytuacji nie ułatwia babcia dzieci – egoistyczna i wyniosła arystokratka, która również chce odegrać swoją rolę w ich życiu.
Ta niezwykła historia miłości dwóch mężczyzn łączy w sobie elementy komedii romantycznej, kina społecznego i przejmującego dramatu. Wszystko to w imponującym entourage’u który, wzorem innych filmów reżysera, podkreśla włoską elegancję. Zapraszamy do Kina Odra!
Kiedy gramy?
30/10 godz. 17:35; 31/10 godz. 15:40; 01/11 godz. 17:40.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/sekret-bogini-fortuny/

Saint Maud
Jeśli lubicie horrory „… niesamowita, mrożąca krew w żyłach Morfydd Clark poruszy wszystkie struny waszych emocji” (Variety)! Zapraszamy od piątku 30 października do Kina Odra!
Kolejny horrorowy triumf od studia A24 („Midsommar. W biały dzień”, „Dziedzictwo. Hereditary” i „To przychodzi po zmroku”) w diabelnie wizjonerskiej opowieści o opętaniu i zbawieniu.
Maud jest młodą dziewczyną, która przyjeżdża do luksusowej posiadłości Amandy – byłej tancerki, która w ostatnich miesiącach życia korzysta z niego bez skrupułów. Dziewczyna przekonana o swojej ważniejszej misji, niż tylko opieka nad konającą Amandą, postanawia ocalić jej grzeszną duszę, co wkrótce zamienia się w niebezpieczną obsesję…
Kiedy gramy?
30/10 godz. 20:10; 31/10 godz. 20:20; 01/11 godz. 20:15.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/saint-maud/

Banksterzy
900 000 polskich rodzin, które śniły o własnym domu, stało się ofiarami nieuczciwego systemu bankowego. Zamiast wymarzonego własnego miejsca zostali skazani na stres, a nierzadko również na długi. Wpadli w pułapkę międzynarodowych organizacji, bezwzględnych banków i cynicznej władzy. Od tamtej pory nasi znajomi, sąsiedzi, a nierzadko również my sami, mierzymy się z niepewnością i złością na to, co nam zgotowano. Tę historię – prawdziwych ludzi, ich namiętności, dążeń, pragnień i tęsknot – przedstawiają „Banksterzy”, pełna napięcia, emocji i ludzkich dramatów produkcja z plejadą znakomitych aktorów w obsadzie. W filmie, który bezkompromisowo opowiada o systemie bankowym i chciwości, mającej wpływ na życie codzienne milionów z nas, zobaczymy m.in. Katarzynę Zawadzką, Antoniego Królikowskiego, Magdalenę Lamparską, Tomasza Karolaka, Jana Frycza, Małgorzatę Kożuchowską i Rafała Zawieruchę. Tylko do czwartku 29 października na dużym ekranie Kina Odra. Zapraszamy!
Kiedy gramy?
26/10 godz. 18:05; 27/10 godz. 20:10; 28/10 godz. 20:10; 29/10 godz. 17:55.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/banksterzy/

Pinokio
Imponująca wizualnie, pełna przygód, mądrości i humoru najnowsza ekranizacja „Pinokia” Carlo Collodiego – najpopularniejszej książki dla dzieci wszech czasów, którą przetłumaczono na rekordową liczbę ponad 260 języków świata.
Nowa wersja „Pinokia” to baśniowe postaci, których niesamowity wygląd to efekt drobiazgowej pracy wybitnego charakteryzatora Marka Couliera – dwukrotnego zdobywcy Oscara, który ma na swoim koncie pracę przy takich hitach jak „Jurrasic World: Upadło królestwo”, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” czy serii „Harry Potter”.
Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna. Mężczyzna od samego początku czuje, że w tym z pozoru martwym przedmiocie kryje się jakaś magiczna siła. Postanawia wystrugać z niej postać chłopca. Niespodziewanie stworzona przez niego figurka ożywa – potrafi mówić, śmiać się, skakać i biegać. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio i zaczyna troszczyć się o niego jak o własnego syna. Drewniany chłopczyk jest tak zafascynowany otaczającym go światem, który widzi po raz pierwszy na oczy, że przestaje słuchać dobrych rad opiekuna…
Kiedy gramy?
26/10 godz. 15:30; 27/10 godz. 15:30; 28/10 godz. 15:30; 29/10 godz. 15:15; 31/10 godz. 13:00; 01/11 godz. 15:00.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/pinokio/

Polot
„Jeśli szukacie współczesnego filmu o młodych ludziach i marzeniach, śmiesznego, przejmującego, zaskakującego, to prawdopodobnie to jest film dla Was! Będą samoloty, sterowce, zachody słońca, miłość, ambicja, rywalizacja i pierwsze kroki w chmurach” – mówi Michał Wnuk, reżyser.
Poruszająca historia o wkraczaniu w dorosłość, realizacji marzeń oraz przyjaźni wystawionej na próbę tylko do czwartku 29 października w Kinie Odra!
Karol, utalentowany i przedsiębiorczy 25-latek, dorabia w rodzinnej firmie i prowadzi własny obiecujący biznes. Gdy ojciec, instruktor lotnictwa, ginie w wypadku, na barki Karola spada obowiązek utrzymania domu i matki. Wraz z dwójką najlepszych przyjaciół stawia wszystko na jedną kartę – zamierza skonstruować innowacyjny sterowiec. Gdy na horyzoncie pojawią się duże pieniądze, młody wizjoner szybko przekona się, ile wyrzeczeń kosztuje własna firma. Karol będzie musiał ostrożnie dobierać zarówno przyjaciół, jak i biznesowych partnerów. Czy uda mu się osiągnąć sukces na własnych warunkach?
Kiedy gramy?
26/10 godz. 20:15; 27/10 godz. 18:05; 28/10 godz. 18:05; 29/10 godz. 20:10.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/polot/