Skarbimierz będzie bez strażnika. Wójt Pulit: „Przyjąłem rezygnację komendanta, bo na co miałem czekać?”

0
fot. zdjęcie kolizji, której sprawcą był nietrzeźwy komendant SG w Skarbimierzu / źródło: Paweł - prostozopolskiego.pl

Komendant straży gminnej w Skarbimierzu złożył dzisiaj (26.10) rezygnację z pracy. Funkcję tę pełnił od 2012 roku, ale dalszą współpracę przekreśliła sobotnia kolizja, którą spowodował będąc pod wpływem alkoholu. Jak poinformował naszą redakcję wójt Skarbimierza – gmina nie planuje powołania nowego komendanta jednostki.


– „Przyjąłem rezygnację komendanta, bo na co miałem czekać? Wiemy jaka jest sytuacja. Mamy w Skarbimierzu-Osiedle posterunek policji, nie przewiduję powołania nowego komendanta straży gminnej” – mówi nam w rozmowie telefonicznej Andrzej Pulit.

Czarne chmury nad komendantem zbierały się od dawana, i to wcale nie ze względu na spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości. W połowie sierpnia wniosek o likwidację tego etatu złożył radny Piotr Wysocki, argumentując m.in. opieszałością w jego działaniach. Ostatecznie radny wycofał swój wniosek po interwencji wójta Pulita.

Przypomnijmy, że do kolizji z udziałem trzech aut doszło w sobotę (24.10), w Brzegu na ul. Krakusa. Sprawcą okazał się 54-letni mężczyzna, który miał w swoim organizmie 1,3 promila alkoholu. O sprawie jako pierwszy poinformował portal Brzeg24.pl. Więcej na ten temat można przeczytać  >>>TUTAJ<<<.