Kolizja trzech osobówek na ul. Makarskiego w Brzegu

0

Jedna osoba została poszkodowana w kolizji trzech aut osobowych. Do zdarzenia doszło dziś rano (26.02) na ul. Makarskiego. Policjanci ustalają okoliczności w jakich pojazdy kolejno najeżdżały na tył poprzedzającego samochodu.

  • Do akcji zadysponowaliśmy trzy zastępy JRG z Brzegu oraz dowódcę jednostki. Na ul. Makarskiego zderzyły się trzy osobówki, którymi łącznie podróżowało 7 osób. Nasze działania polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, którą następnie przekazaliśmy pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Strażacy odłączyli także akumulatory w uszkodzonych samochodach i kierowali ruchem wahadłowym” – mówi nam mł. asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.
  • W kolizji brały udział trzy pojazdy marki: opel, citroen i dacia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowcy tych aut kolejno najeżdżali na tył poprzedzającego samochodu. Zaznaczam, że są to wstępne ustalenia, a czynności wyjaśniające nadal trwają. Jedna z uczestniczek kolizji, 70-letnia kobieta uskarżała się na dolegliwości i została przetransportowana do szpitala w celu wykonania niezbędnych badań” – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

    Na chwilę obecną (godz. 9:15), w miejscu kolizji nie występują żadne utrudnienia w ruchu drogowym.

    AKTUALIZACJA:
  • „73-letni kierowca pojazdu marki dacia nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami, w wyniku czego doprowadził do kolizji. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 250 zł oraz sześcioma punktami karnymi” – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

    Dodajmy, że 70-letnia kobieta, która została przetransportowana do szpitala nie odniosła żadnych poważnych obrażeń.