Akredytacja programu Erasmus+ dla ZSB w Brzegu

0
Dobre wiadomości dla obecnych i przyszłych uczniów oraz nauczycieli Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu. Narodowa Agencja Programu Erasmus+ opublikowała wyniki konkursu wniosków o Akredytację w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe. Zespół Szkół Budowlanych jest wśród 433 szkół w Polsce, które otrzymały akredytację programu Erasmus+ i dofinansowanie.

Przyznanie Akredytacji oznacza pewność, że projekty mobilności zagranicznych uczniów i nauczycieli – wyjazdy na praktyki i szkolenia, będą realizowane przez najbliższe pięć lat.

W latach 2021-2027 będziemy realizować międzynarodowe projekty dla uczniów i nauczycieli, takie jak praktyki zawodowe, staże i kursy, które zaplanowane są w Europejskim Planie Rozwoju Szkoły – informuje Renata Jabłońska – Denes, dyrektor szkoły.

Dzięki temu szkoła będzie regularnie otrzymywać środki finansowe na działania związane z wyjazdami zagranicznymi bez konieczności corocznego udziału w konkursach wniosków. Jest to ważna informacja dla naszych obecnych i przyszłych uczniów – jeśli tylko warunki epidemiologiczne pozwolą, zagraniczne praktyki zawodowe będą możliwe do 2027 roku.

Warto dodać iż otrzymaliśmy akredytację, jako jedyna szkoła ponadpodstawowa w Brzegu.

M.W.